MARATONDA AVRUPA GÜNÜ

Edirne Belediyesi, Avrupa Günü’nü kutlamak amacıyla Edirne Belediyesi AB ve Uluslararası İlişkiler Birimi personelleri ve gönüllülerden oluşan bir takım kurarak, 7. Uluslararası Edirne Maratonu'na “Avrupa Günü” temasıyla katılım sağladı.

1 hafta önce
MARATONDA AVRUPA GÜNÜ

Edirne Belediyesi AB ve Uluslararası İlişkiler Birimi, 9. Mayıs Avrupa Günü’ne dikkat çekmek adına personelleri ve gönüllülerden oluşan bir takım kurarak, 7. Uluslararası Edirne Maratonu'na  “Avrupa Günü” temasıyla katılım sağladı. Koşunun yanı sıra, Avrupa Günü hakkında vatandaşlara bilgilendirmeler yapılarak, broşür, harita, kitapçık ve tshirt dağıtımı yapıldı.

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Avrupa Günü’nü kutlayarak, “Edirne’miz Avrupa’nın temel değerlerini şehir ruhu içinde yaşayan ve yaşatan bir şehir ve biz bununla gurur duyuyoruz” dedi.

Gürkan, “Özgürlük, demokrasi, paylaşımcılık, eşitlik şehrimize gelen bir yabancının dikkatini çeken ilk özellikleridir. Edirne Belediyesi olarak bu yıl Avrupa Günü’nü kutlamak amacıyla Belediyemiz AB ve Uluslararası İlişkiler Birimi personelleri ve gönüllülerden oluşan bir takım kurarak 7. Uluslararası Edirne Maratonu'na  “Avrupa Günü” temasıyla katılım sağladık. Lozan Anıtı’ndan başlayan 10 km’lik yarış Pazarkule Sınır Kapısı’na vardıktan sonra tekrar Lozan Anıtı’ndaki bitiş çizgisiyle sona erdi. Koşunun yanı sıra, Avrupa günü hakkında vatandaşlara bilgilendirmeler yapılarak, broşür, harita, kitapçık ve tshirt dağıtımı yapıldı. İnsan onuruna saygı ve demokrasinin ışığında tüm vatandaşlarımızın ve bu değerlere saygı duyan herkesin Avrupa Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.