KPSS'SİZ MEMUR ALIMI HABERLERİNE İTİBAR ETMEYİN

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bazı internet sitelerinde yayınlanan KPSS’siz memur, sürekli işçi ve sözleşmeli personel alımları yapılacağına dair paylaşımların asılsız olduğu belirtilerek, “Edirne Belediyesi Personel A.Ş.’ye isçi statüsünde istihdam edilmek üzere 28 adet işçi alınacaktır. Resmi bir kurum olan belediyenin, belirlenmiş kanunlar dışında KPSS’siz personel alımı gerçekleştirmesi imkansızdır” denildi.

2018-10-16 10:20:05
KPSS'SİZ MEMUR ALIMI HABERLERİNE İTİBAR ETMEYİN

Edirne Belediye Başkanlığı , bazı internet sitelerinin Edirne Belediyesi’ne KPPS’siz memur, sürekli işçi ve sözleşmeli personel alımları yapılacağına dair paylaşımlar yapması üzerine yazılı bir açıklama yaparak; konuya açıklık getirdi.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle;

“Edirne Belediyesi A.Ş.’ye işçi statüsünde istihdam edilmek üzere 28 adet işçi alınacaktır. İşçi alım ilanı İş-Kur’un (www. İskur.gov.tr) web sayfasında yayınlanmıştır. Yayınlanan ilanda alınması planlanan personellerin unvanı, öğrenim durumları v.b. gibi bilgiler açıklanmıştır.

Ancak (www.iskur.gov.tr) adresi dışında bazı internet sitelerinde Edirne Belediyesi’nin KPPS’siz Memur, Sürekli İşçi, Sözleşmeli Personel gibi alımlar yapacağı yönünde duyurular yapıldığı tespit edilmiştir.  Bu bilgiler asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu personel alımı, 375 sayılı KHK kapsamında kurulan Edirne Belediyesi’ne bağlı ‘Edirne Belediyesi Personel Anonim Şirketi’nin işçi alım ilanıdır. Bunun dışında Edirne Belediyesi’ne personel alımı yapılması bu aşamada bulunmamaktadır.

Buna göre (www.iskur.gov.tr) web adresi dışında yanlış, eksik ve hatalı bilgi paylaşımı yapan yazılı, sözlü ve görsel iletişim kanallarına itibar edilmemesi kamuoyuna duyurulur.”