KARNENİ GETİR; KİTABINI SEÇ

Edirne Belediyesi ‘Karneni Getir; Kitabını Seç’ kampanyasıyla öğrencilerin karne heyecanına ortak olacak. Çocukların küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı edinmesi amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında karnesini getiren öğrencilere Çocuk Kitapları Yazarı Savaş Ünlü’nün birbirinden değerli kitapları hediye edilecek.

2019-01-17 10:59:53
KARNENİ GETİR; KİTABINI SEÇ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çocukların eğitim ve öğretim faaliyetlerine destek olmaya devam ediyor. Çocukların 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının bir dönemini geride bıraktıklarını ifade eden Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak en büyük hedeflerimizden birisi geleceğe sağlam adımlarla yürüyen, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, özgüveni yüksek, akılcı, okuyan, sorgulayan ve araştıran gençler yetiştirmek. Öğrenme her zaman ve her yerde devam etmeli. Hiç kuşkusuz ki; geleceğimize yapabileceğimiz en büyük yatırım çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Bu nedenle geçtiğimiz yıllarda yaptığımız ‘Karneni getir; kitabını seç’ kampanyamıza bu yarıyıl tatilinde de devam ediyoruz” dedi. 

2018 - 2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın birinci döneminde aldığı karnesini Edirne Belediyesi Kent Müzesi’ne getiren öğrenciler Çocuk Kitapları Yazarı Savaş Ünlü’nün kitaplarından birine sahip olacak.