İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

31 Mart 2024’te gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimi ile göreve gelen Edirne Belediye Meclisi, ilk toplantısını Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Edirne Belediyesi’nin ilk kadın Belediye Başkanı olarak, 5 yıl boyunca birlikte görev yapacağı Belediye Meclis Üyelerine rozet takdim etti. Seçim sonrası ilk kez toplanan Belediye Meclisi’nde ayrıca komisyonlar, Belediye Başkan Vekilleri, Encümen Üyeleri belirlendi.

2024-04-08 17:38:31
İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

31 Mart tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçiminin ardından Edirne halkının takdiri ile 5 yıl boyunca görev alacak olan Belediye Meclis Üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirdi.  Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı Edirne Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda düzenlenen Belediye Meclis Toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Toplantıda 25 madde görüşülerek, karara bağlandı.

Ayrıca mecliste 1’inci ve 2’nci Başkanı Vekilinin seçimi yapıldı. Kapalı oylama usulü ile gerçekleştirilen seçimlerde 1’inci Başkan Vekili Babürhan F. Güldiken (CHP), 2’nci Başkan Vekili ise Nurcan Pektaş (CHP) seçildi.

Belediye Meclis Kâtip Üyeliği’ne Cumhuriyet Halk Partisi’nden İlknur Özcan, Duygu Şener ve Bedrettin Kapu seçildi.

Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi ve Murakabe Heyetine ise Suat Tabakpehlivan, Şerif Arpa, İbrahim Özölmez, Harun Çamlıöz, Gökhan Saranlı yer aldı.  İsmail Sancakçavuşu, Erkan Arda, Ender Biler, Voktay Fidan, Görkem Akbulut ise Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi ve Murakabe Heyetinin yedek üyesi olarak seçildi.

Murakabe Heyeti Asil Üyeliğine, Celal Serece,  Abdullah Sancakçavuşu, Tolga Tosun,  Oğuzhan Bostancı, Ahmet Koca seçilirken, yedek üyeler; Atilla Tosun, Güven Celepler, Özgür Arda, Serhat Yavaş, Bilal Çamlıöz olarak belirlendi.

1’inci Başkan Vekili olarak seçilen Babürhan F. Güldiken’in 2023 Yılı Faaliyet Raporunu okuması ve oy birliği ile kabulünün ardından Encümen Üyeleri’nin seçimi gerçekleştirildi.

Gizli oylama ile yapılan seçimlerde Encümen Üyeliğine Cumhuriyet Halk Partisi’nden Asım Uyguner, Nedim Mercan, Ömer Kutlu getirildi.

Katı Atık Yönetim Birliği Asil Üyeleri ise Babürhan F. Güldiken, İsmail Bilgi, Harika Taybıllı, Cenk Ergüden, Serhat Ceylan, Mehmet Muranlı, Gökçe Onur Ökdem, Nurcan Pektaş, Semih Çınar, İlknur Özcan, Yavuz Arslan, Bedrettin Kapu, Engin Çoğal, Engin Yağcılar, Duygu Şener, İsmail Sancakçavuşu, Ömer Kutlu, Nedim Mercan, Asım Uyguner oldu. Sergen Kuru ise Katı Atık Yönetim Birliğinde yedek üye olarak yer aldı.

Yağlı Güreşler Düzenleyen Kentler Birliğine, Edirne Belediye Başkanı Av.Filiz Gencan Akın’ın ile Yavuz Arslan, Nedim Mercan, İsmail Sancakcavuşu seçildi. Semih Çınar ve Mehmet Muranlı ise yedek üye olarak birlikte yer aldı.

✅İmar Komisyonu; Cenk Ergüden, Mehmet Muranlı ve Ezgi Yetkiner,

✅Ulaşım Komisyonu; Semih Çınar, Bedrettin Kapu ve Celal Demir,

✅Plan, Bütçe Komisyonu'na; İsmail Bilgi, Engin Yağcılar, Necamettin Attay

✅Milli Müdafaa Mükellefiyeti Komisyonu; Edirne Belediye Başkanı Av. Filliz Gencan Akın

✅Tarihi Kentler Birliği Temsili; Cenk Ergünden asil üye, Babürhan F. Güldiken ise yedek üye olarak seçildi.

✅Marmara Belediyeler Birliği Meclisi Temsili için; Gökçe Onur Ökdem ve Sergen Kuru asil üye olarak, Yavuz Arslan ise yedek üye olarak seçildi.

✅Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonuna: Engin Çoğal, Duygu Şener, Hasan Aygün,

✅Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Üyeliğine; Babürhan F. Güldiken ve Harika Taybıllı seçildi.

Ayrıca 1 yıl süreyle görev yapacak olan Kadın, Aile ve Çocuk Komisyonu, Deprem ve Doğal Afet Komisyonu ve Hukuk Komisyonu oluşturuldu. Kadın, Aile ve Çocuk Komisyonu'na, Nurcan Pekdaş, İlknur Özcan ve Sibel Yıldırım seçildi.

Deprem ve Doğal Afet Komisyonuna Serhad Ceylan, Engin Çoğal, İsmail Uzun

Hukuk komisyonu; Av. Harika Taybıllı, Av. Engin Yağcılar ve Hasan Aygün seçildi.

Daha sonra Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümünü, Roman Günü’nü ve yaklaşmakta olan ramazan bayramını kutlayarak, meclis toplantısına son verdi.