GÜRKAN, ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

Gücümüze güç, umudumuza umut katan, aydınlık nesilleri yetiştiren tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Baharın bu en özel gününde bizim için annelerimize en güzel söz, “Seni Seviyorum” olsun. Tüm annelerimize ve anne adaylarımıza aydınlık bir gelecek diliyorum” dedi.

2023-05-12 08:55:07
GÜRKAN, ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

Annelerin Türk toplumundaki yerinin çok özel olduğunu belirten Gürkan, Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi;

“Toplumumuzun temel taşı ailedir. Ailenin ise dünyaya getirdiği evlatlarına karşılıksız ve sonsuz sevgi ile bakan, şefkat gösteren, evlatlarını canından çok seven yüce gönüllü annelerimizdir. Varlıklarıyla hayata anlam ve değer katan tüm annelerimizin, hayatın her alanında baş tacı edilmesi gerekir. Bu nedenle yaşımız kaç olursa olsun, her zaman onların yanında olduğumuzu, yılın bir günü değil; her günü onlara hissettirelim.  

Sevgi dolu yürekleriyle topluma sağlıklı çocuklar kazandırmak için ekmeğinden, uykusundan ve hatta kendisinden fedakârlık eden, çocuklarına yol gösteren, onların ülkelerine ve topluma yararlı birer fert olarak yetişmelerine büyük katkı sağlayan annelerimizin hakkı hiç bir şekilde ödenmedi, ödenmez.  

Sevgili hemşehrilerim baharın bu en özel gününde gücümüze güç, umudumuza umut katan annelerimize en güzel söz, “Seni Seviyorum” olsun. Tüm annelerimize ve anne adaylarımıza huzurla, mutlulukla yaşayacakları bir dünya, aydınlık bir gelecek diliyorum

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, ebediyete uğurladığım rahmetli Annem Ümmüş Gürkan’ı ve ebediyete intikal eden tüm anneleri rahmet ve minnetle anıyor; kıymetli eşim Esra Gürkan’ın, hayatımız boyunca bize güven ve destek veren, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan tüm annelerin, anne adaylarının Anneler Günü’nü kutluyorum.”