GÜL GÜZELİ, 30 KASIM’DA PRÖMİYER YAPIYOR

Bir süre önce kurulan Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Gül Güzeli” isimli ilk çocuk oyunu ile 30 Kasım Çarşamba Günü prömiyer yapıyor. Oyun sezon boyunca her Çarşamba ve Pazar günleri, ücretsiz olarak çocuklarla ve kendini çocuk hisseden tiyatroseverlerle buluşacak.

2022-11-29 11:48:35
GÜL GÜZELİ, 30 KASIM’DA PRÖMİYER YAPIYOR

Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 30 Kasım Çarşamba Günü, Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda “Gül Güzeli” isimli ilk çocuk oyununu sahneleyecek. 2005 Kültür Bakanlığı En İyi Oyun Ödülü’nü alan oyun sezon boyunca her Çarşamba ve Pazar günleri, çocuklarla ve kendini çocuk hisseden tiyatroseverlerle buluşacak.

Hüseyin Erdoğan’ın yazıp yönettiği “Gül Güzeli” isimli çocuk oyunu 30 Kasım Çarşamba Saat:11.00’de ve 14.00’te iki seans olarak düzenlenecek ve her Çarşamba aynı saatlerde izleyiciler ile buluşacak.

Okullarda toplu olarak gelecek öğrenciler için oyunun hafta içi ve okul saatleri içinde sahneleneceğini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Okullarımız, toplu halde gelip oyunu izleyebilmesi için oyunu Çarşamba günleri okul saatleri içerisinde sahnelenecek. Çocuklarımızın aileleri ile gelip birlikte izleyebilmesi için oyunumuz ayrıca her Pazar Saat:14.00’te perdelerini açacak. 2005 Kültür Bakanlığı En İyi Oyun Ödülünü alan oyunumuz, masallarından uyarlanmış pastoral bir oyun. Başarmak için çalışmanın, cesur olmanın ve dayanışmanın önemini masal havası içinde anlatıyor. Gül Güzeli adlı kız ile Karga’nın eğlenceli yolculuğunu izlemek isteyen tüm çocukları tiyatromuza bekliyoruz” dedi.