ETUS 2A ve 2B Hatlarında Rink Sistemine Geçiyor!

2015-09-29 06:47:51
ETUS 2A  ve 2B Hatlarında Rink Sistemine Geçiyor!

Edirne Belediye Meclisi Ulaşım Komisyonunun 29 Eylül tarihli toplantısında önemli kararlar alındı.

Uzun zamandır vatandaşlar tarafından özellikle Eski Göçmenevleri -75. Yıl İlkokulu çevresinden Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ve Cumartesi Pazarına - Alışveriş Merkezlerine  ulaşım ile Baca çevresinden Suni Gölete (Barış Parkı) ulaşım  yönüne çok sayıda talep belediye başkanlığımıza iletilmektedir. Bu taleplerin karşılanması için Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinin açılışıda dikkate alınarak 2A ve 2B hatlarında yeni bir uygulamaya gidilmesi kararı alınmıştır.

Bu karar doğrultusunda 2A ve 2 B hatları hiç durmaksızın rink şeklinde çalıştırılacak, 75.Yıl İlkokulu istikametinden Esentepeye gelen 2A hattı araçları Aras Park yanından Yeni TOKİ ve Devlet Hastanesine, buradan Fatih Camii yanından Valikonağı – Baca – Beşyüzevler - Diş Hastanesi - Kooperatifevleri üzerinden çarşıya devam edecektir.

2B hattında çalışan araçlar Baca -Valikonağı - Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi - TOKİ üzerinden yine durmaksızın Aras Park – Esentepe - 75.Yıl İlkokulu - Şükrüpaşa Mahallesi üzerinden çarşıya devam edecektir.

Bu düzenleme ile ETUS araçları durmaksızın sefer yapacak, vatandaşın duraklarda bekleme süresi azalacağı gibi karşılıklı durakların her ikisinden de çarşıya gidilebilecektir.

Diğer yandan da Şükrüpaşa Mahallesi özellikle Abdi İPEKÇİ Caddesi ve Mevlana Camii çevresinde yeni konutların tamamlanması sonrasında bu bölgede yaşayan vatandaşlardan gelen  talepler nedeniyle ETUS çalışma hatlarından 5 nolu hatta ilave yapılması zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ve Yeni TOKİ’den başlayarak Abdi İPEKÇİ Caddesi üzerinden  Kıyık Caddesine bağlanacak bu güzergah Gazimihal Depolama alanında sonaerecektir.

5C Gazimihal- Kıyık- Kavgaz -Yeni TOKİ - Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Hattı olarak adlandırılan bu güzergahın açılması ve 2A ile 2B hatlarında rink sistemine geçilmesi ile ETUS’un sorumluluklarında önemli artışlar olmasına karşılık vatandaşların daha seri ve etkili ulaşımı için bu düzenlemeler yapılmıştır.

Tüm vatandaşlarımıza ilanen duyurulur.