"EDİRNE HACKATHON ETKİNLİĞİ" DÜZENLECEK

Edirne Belediyesi, WELLBASED projesi kapsamında Edirne’de enerji yoksulluğu yaşayan hanelerin ve yerleşimlerin genel yaşam koşullarının çevresel, sosyal ve ekonomik yönden iyileştirilmesini hedefleyen bir HACKATHON etkinliği düzenleyecek. 15 yaş ve üzeri tüm vatandaşların katılabileceği etkinliğin kazanan takımı ise tablet ve plaket ile ödüllendirilecektir.

2024-06-04 12:04:46
"EDİRNE HACKATHON ETKİNLİĞİ" DÜZENLECEK

Edirne Belediyesi, pilot şehir olarak yer aldığı Ufuk 2020 projesi olan WELLBASED kapsamında “Edirne’de enerji yoksulluğu yaşayan hanelerin ve yerleşimlerin genel yaşam koşullarının çevresel, sosyal ve ekonomik yönden iyileştirilmesi” konusu çerçevesinde bir HACKATHON etkinliği düzenleyecektir.

13 Temmuz Cumartesi Günü Saat: 10.00’da Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda başlayacak yarışma, Edirne ilinde enerji yoksulluğu yaşayan hanelerin daha sağlıklı bir yaşam sürdürülebilmeleri için yaşadıkları ortam kalitesinin çevresel, sosyal ve ekonomik yönden iyileştirilmesi amaçlamaktadır.

Bu kapsamda yarışmacıların mevcut bağlamı dikkate alarak çözüm önerileri geliştirmesi hedeflenmektedir.

15 yaş ve üzeri, enerji yoksulluğu konusunda bilgi sahibi, ekip çalışmasını seven, çözüm odaklı çalışan, yaratıcı fikir üretebilen herkesin katılabileceği yarışma, en fazla 5 kişiden oluşacak takımların belirlenmesi ile başlayacak. Ardından mentörler eşliğinde takım sunumları gerçekleştirilecek. Jürinin değerlendirmesi sonucunda kazanan takıma tablet ve plaket hediye edilecektir.

KATILIM FORMU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ...