EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN AÇIK HAVA SİNEMA GECESİ!

Edirne Belediye Başkanlığı, çocuklar ve aileleri için unutulmaz bir Açık Hava Sinema Gecesi düzenleyecek. Türkiye'nin ve Balkanlar'ın en büyük interaktif çocuk müzesi olan ve birçok unutulmaz etkinliğe ev sahipliği yapan Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek bu özel gecede, animasyon dalında Oscar Ödülü kazanan "Ratatuy" (Ratatouille) filmi gösterilecek.

2024-05-30 16:33:26
EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN AÇIK HAVA SİNEMA GECESİ!

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenecek Sinema Gecesi, 31 Mayıs Cuma günü saat 20.30’da Finlandiya (STEMA) eğitim modelini uygulayıp, sanat ve bilimi eğitimle birleştirerek çocuklara ilham veren Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Sinema Gecesi'nde, animasyon dalında Oscar ödüllü "Ratatuy" (Ratatouille) filmi gösterilecek. Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nin eşsiz atmosferinde düzenlenecek bu etkinlik, çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici anlar yaşatırken, aileler de bu keyifli deneyimi paylaşacak.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliğe, isteyenler kamp sandalyelerini de getirebilecek. Edirne Belediyesi, tüm sinemaseverlere patlamış mısır ve çay ikramında bulunarak bu güzel akşamı daha da keyifli hale getirecek.

OSCAR ÖDÜLLÜ ANİMASYON FİLMİ RATATUY (RATATOUİLLE)

"Ratatouille" (Ratatuy), büyük bir aşçı olma hayali kuran Remy adlı bir farenin hikâyesini anlatmaktadır. Remy, Paris'teki ünlü bir restoranda yeteneksiz mutfak işçisi Linguini'ye gizlice yemek yapma konusunda yardım eder ve Remy'nin yetenekleri sayesinde restoran büyük başarılar elde eder. Film, hayallerin peşinden gitmenin ve ön yargıları yıkmanın önemini vurgulayan, mizahi ve duygusal bir hikâye sunmaktadır. 2007 yılı yapımı bilgisayar animasyon filmi Ratatouille, 2008 yılında en iyi Animasyon dalında Oscar Ödülü kazanmıştır.