EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI AV. FİLİZ GENCAN AKIN, MAHALLE MUHTARLARI VE HUZUREVİ SAKİNLERİYLE BAYRAMLAŞTI

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Ramazan Bayramı'nı kutlamak ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Başkan Gencan Akın, şehrin her köşesinde daha etkin bir hizmet sunmak için kararlı olduklarını vurgulayarak, her mahalle muhtarlığında bir belediye personeli çalışacağının müjdesini verdi. Ardından Edirne Huzurevi'ni ziyaret eden Başkan Gencan Akın, huzurevi sakinleriyle bir araya gelerek sağlık ve mutluluk diledi, her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

2024-04-12 10:56:10
EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI AV. FİLİZ GENCAN AKIN,  MAHALLE MUHTARLARI VE HUZUREVİ SAKİNLERİYLE BAYRAMLAŞTI

Bu tür buluşmaların şehirdeki dayanışma ve toplumsal birlikteliği artırdığına inanan Başkan Akın, şehrin her mahallesinin iyileştirilmesi ve güzelleştirilmesi için çalışacaklarını vurguladı. Muhtarlarla tek tek bayramlaşarak, Ramazan Bayramlarını kutlayan Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, her mahalle muhtarlığında bir belediye personeli çalışacağının müjdesini vererek şu ifadeleri kullandı: 

'Seçimden hemen kısa bir süre sonra bir araya geldik. Hem bayramlaşmak hem de bundan sonra yapılacak işbirliklerimizle ilgili bir değerlendirme yapalım istedik. Mahallelerdeki öncelikli çözüm ortaklarımız sizlersiniz. Bundan sonraki süreçte de işbirliklerimiz daha güçlü bir şekilde devam edecek. Hem bu anlamda fiziki koşullarınızı iyileştirmek hem de bundan sonraki süreçte de her mahalle muhtarlığımızda bir belediye personelimiz olacak. Bunun düzenlemesinin müjdesini vermek istiyorum. Sizlerle işbirliği yapmak ve üstelik çalışanlarımızla beraber sizlerin yanınızda olmamız bizim için çok önemli. Bu çalışmamızı bayramdan hemen sonra başlatacağız. Sizlerden de fiziki koşullarınızla ilgili taleplerinizi de dinleyeceğiz. Çok güzel bir dönem olacak. Birleştiğimiz nokta her mahallesiyle, her sokağıyla, Edirne’nin daha iyi bir hale gelmesi için çalışacağız. 5 yıllık bir süre içerisinde çok çalışacağız, bu çalışmalarımızda hep beraber olacağız.'

Sonrasında söz alan Barutluk Mahallesi Muhtarı Zeki Yaşagör ise Edirne’nin ilk kadın Belediye Başkanı olarak seçilen Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın’ı tebrik ederek, 'Yerel seçimlerin hepimize, ülkemize, şehrimize hayırlı olmasını dilerim. Gerçekten Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde Edirne’mizde ilk defa kadın Belediye Başkanı seçilmesi hepimizi muhtarlar olarak memnun etti. Bundan sonra tüm gücümüzle muhtarlar derneği olarak yanınızdayız. Her zaman Edirne’miz için yeni yapılacak projelere desteğimiz tamdır. Yeni seçilen arkadaşlara da başarılar dilerim, hayırlısı olsun' dedi.

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın daha sonra Edirne Huzurevi’ni ziyaret etti. Huzurevi sakinleriyle bir araya gelerek samimi bir sohbet gerçekleştiren Başkan Gencan Akın, belediyenin her zaman kıymetli büyüklerimizin yanında olacağını belirtti. Bu tür ziyaretlerin, toplumsal birliği güçlendirdiğini ve şehrin her kesimine eşit hizmet götürmeyi amaçladıklarını dile getirerek şu ifadeleri kullandı: 'Sizlerle birlikte olmak benim için çok önemli. İnşallah iyi bayramlarımız olsun, sağlık getirsin bu bayram bize, mutluluk getirsin. Bundan sonrasında da hep beraber, daha güzel birliktelikler daha güzel buluşmalar yapacağız. Biz belediye olarak da her zaman yanınızda olacağız bunu sözünü veriyoruz' dedi.

Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde ise Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Başkan Gencan Akın, burada Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Samet Kahraman, Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Gençlik Kolları İl Başkanı Sergen Kuru ve partililerle bayramlaştı.