CAMLAR, BU KUMBARALARDA GERİ DÖNÜŞECEK

Edirne Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından kentin işlek caddelerine Atık Cam Toplama Kumbaraları konuldu. Kentin en işlek noktalarına konulan 94 adet cam kumbara ile atık camların yeniden ekonomiye kazandırılarak, geri dönüşümü hedefleniyor.

2022-11-30 09:05:15
CAMLAR, BU KUMBARALARDA GERİ DÖNÜŞECEK

Edirne Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Edirne Belediyesi Sınırları içinde Ambalaj Atıklarının Sıfır Atık Yönetmeliği ile Atık Yönetim Yönetmeliği ve Ambalaj Atıkları Kontrol Hükümlerine uygun olarak ambalaj atıklarının düzenli toplanması, taşınması, ayrıştırılması ve geri dönüşüm tesislerine iletilmesi ile ilgili bir süre önce ihale gerçekleştirildi. İhalenin ardından cam atıklarının ayrı toplanması için merkezde 24 mahallenin belirli noktalarına 94 adet Cam Kumbara konuldu.

Edirne Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Savaş Çerkez konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, cam kumbaralarının 24 mahallede en işlek noktalara konumlandırıldığı belirtti.  Çerkez, “Şehrimizin tüm işlek nokta, cadde ve mahallelerine geri dönüşüm kutuları yerleştirildi. Bu kapsamda Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın talimatlarıyla çalışmalarımızı tamamladık, ihale sürecinin sonucunda da şehrimizin genelinde cam atıkların toplatılması ve geri dönüşüme gönderilmesi süreci başlamış oldu. Atık camların yeniden ekonomimize kazandırılması ve geri dönüşümünü sağlamak amacıyla vatandaşlarımızın kullanmadıkları cam şişeleri, kavanozları ve cam eşyaları çöp konteynerleri yerine bu kumbaralara atmalarını istiyoruz” dedi.