BİZ BİZE GECESİ'NE YAĞMUR ENGEL OLAMADI

Edirne Belediyesi, 2022 Edirne Yılı, 22.02.2022 Edirneliler Günü’nde “Biz Bize Gecesi” düzenledi. Çorba ikramı ile başlayan geceye yağmur engel olamadı. Edirneliler bu özel gecede doyasıya eğlendi.

2022-02-23 07:23:36
 BİZ BİZE GECESİ'NE YAĞMUR ENGEL OLAMADI
Edirne’nin Kurtuluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle Edirne Belediyesi, Belediye Meclis kararıyla 2022 yılını, “Edirne Yılı” olarak ilan etmişti. 22.02.2022’de Dünya Edirneliler Günü olarak tarihe geçti. Edirne Belediyesi, bu özel gün için “Biz Bize Gecesi” düzenledi. Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen konserler çorba ikramıyla başladı. Sağanak yağışa rağmen Edirneliler, sahne olan yerel sanatçıların konserleriyle doyasıya eğlendi.
 
Gecede ilk olarak Edirne Belediye Bandosu yer aldı. Üflemeli Çalgılar Konseri, Halk Oyunları Gösterileri, Türk Sanat Müziği Konseri’nin ardından DJ performansları geceye renk kattı. Yerel sanatçılar ise en güzel şarkılarını Dünya Edirneliler günü için söyledi.
 
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da bu özel gecede Edirne halkını yalnız bırakmadı. Gürkan, yağmur altında konseri Edirneliler ile birlikte izledi.