BAŞKANLIK KOLTUĞUNA DEFNE ATAÇAY OTURDU

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Başkanlık koltuğunu Defne Ataçay’a devretti.

2024-04-23 14:53:34
BAŞKANLIK KOLTUĞUNA DEFNE ATAÇAY OTURDU

31 Mart yerel seçimlerinin ardından 4 Nisan 2024 tarihinde mazbatasını alarak, göreve başlayan ve tarihe adını Edirne’nin ilk kadın Belediye Başkanı olarak yazdıran Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, 19 gün sonra koltuğunu geleceğin belediye başkanına emanet etti.

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kendisini ziyarette gelen İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Aras, 50. Yıl İlkokulu Müdürü Arif Bekler, Sınıf Öğretmeni Özlem Kavas ile 50. Yıl İlkokulu öğrencileri Defne Ataçay, Asrın Tekin ve Mina Koşar’ı kapıda karşıladı. Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın,  kendisini ziyarete gelen öğrencileri, kucaklayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, daha sonra başkanlık koltuğunu  Defne Ataçay’a teslim etti.

İLK TALİMATI OKUL ÖNÜNE ARAÇ PARK ETME YASAĞI OLDU

Başkanlık makamına oturan Defne Ataçay’ın talimatı ise Kıyık bölgesindeki parkların iyileştirilmesi ile 50. Yıl İlkokulu civarındaki kaldırımların genişletilerek, araç parklarının engellenmesi oldu.

Başkan Defne Akçay’ın talimatlarının takipçisi olacaklarını ve öğrencilerin bu isteklerini yerine getireceklerini belirten Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, bir kez daha tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Çocukların bu ülke için çok kıymetli ve değerli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, “Biz bütün seçim kampanyamızı yürütürken çocuklarımızı önceliklediğimizi; her zaman fırsat eşitliğinden yana olacağımızı söyledik. Dolayısıyla bu şehirde yaşayan çocuklarımız bizim için çok değerli, çok kıymetli. Onlar, çekirdek ailelerinin yanı sıra Edirne’nin de çocukları, bizlerin de çocuklarıdır. Söz verdiğimiz gibi çocuklarımızın, doğdukları andan eğitimlerini tamamladıkları ana kadar, her zaman yanlarında olacağız. Bugün Başkanlık Makamını devrettiğimiz Başkanımızın talimatını aldık, istediği yerlerdeki eksikliklerimizi gidereceğiz” diye konuştu.

Geleceğin teminatı çocukların çağdaş ve bilimsel bir eğitim alabilmeleri için her açıdan onların yanında olacaklarını belirten Başkan Filiz Gencan Akın, “Çocuklarımızla ile ilgili planladığımız projelerimizi de önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bu kıymetli bayramımız da onlarla birlikte olmaktan çok mutlu oldum. Biliyorsunuz ki, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya üzerindeki çocuklara ithaf edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına sahip olan bir ülkeyiz. Bu bizim için gurur verici” diye konuştu.

Filiz Gencan Akın, daha sonra konuşmasına şöyle devam etti;

“Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Bu kıymetli bayram sadece Türkiye’deki çocukların değil tüm dünyadaki çocukların bayramıdır. Biz bunun kıymetini biliyoruz, çocuklarımız bunun kıymetini biliyor. Dolayısıyla çok mutlu ve çok gururluyuz. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun”