BAŞKAN GENCAN AKIN’DAN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, “Milli egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104. kuruluş yıl dönümünü ve Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı gururla kutluyor, ülkemizin dört bir yanındaki çocuklarımızı, sevgiyle ve şefkatle kucaklıyorum” dedi.

2024-04-22 15:12:11
BAŞKAN GENCAN AKIN’DAN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı: Başkan Gencan Akın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘Özgürlüğün de eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir’ diyerek 23 Nisan 1920'de temelini attığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı gururla ve coşkuyla kutluyoruz.

Dünyada geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ithaf edilen ilk ve tek bayram olarak kutlanan bu önemli tarih, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza verdiği değerin bir simgesidir.

Türk milleti, egemenliğinin gücüyle aydınlık yarınlara ilerlemeyi her zaman hedeflemiş, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, aklın ve bilimin rehberliğinde, çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmak için azimle çalışmıştır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği en kutsal mirasa, yani Cumhuriyetimize, her daim sahip çıkacak, onun değerlerini koruyup yaşatacağız.Toplumun her kesiminde, her alanda ileriye taşıyacak adımlar atarak, vatan sevgisi ve millet aşkıyla dolu bireyler yetiştirmek için karalılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, milli egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104. kuruluş yıl dönümünü ve Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı gururla kutluyor, ülkemizin dört bir yanındaki çocuklarımızı, sevgiyle ve şefkatle kucaklıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kurtuluş mücadelesinde hayatlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”