BAŞKAN GENCAN AKIN, “ÖMRÜM BOYUNCA HAKTAN VE ADALETTEN YANA OLDUM”

Edirne Belediyesi ve Tüm Yerel-Sen arasında gerçekleştirilen törenle, "Sosyal Denge Sözleşmesi" tavan ücret üzerinden imzalandı. Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, imza töreninde yaptığı konuşmada, " Ömrüm boyunca, hak ve adaletten yana oldum. Bugün de aynı kararlılıkla bu yolda yürümeye devam ediyorum. Biliyorum ki, adalet mücadelesi hiçbir zaman bitmez. Bizler, işçimizin ve emekçimizin haklarını savunmaya devam edeceğiz. İmzaladığımız bu sözleşme, Belediyemizde çalışan tüm memur ve sözleşmeli personellerimize hayırlı olsun." dedi.

2024-04-18 16:02:01
BAŞKAN GENCAN AKIN, “ÖMRÜM BOYUNCA HAKTAN VE ADALETTEN YANA OLDUM”

Edirne Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında anlaşmaya varılan Sosyal Denge Sözleşmesi’nin imza töreni, Tarihi Belediye Binası Başkanlık makamında gerçekleşti. Tören, Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Savaş Çerkez, Tüm Yerel-Sen Edirne Şube Başkanı Mümin Tolgahan Arıcanlı ve diğer sendika üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Yapılan sözleşme ile Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin Toplu Sözleşme verilen Sosyal Denge Ücretinin, en üst limitten imzalandığını belirten Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın;

“Bizler, Edirne Belediyesi olarak, sadece şehrimizi değil, çalışanlarımızı da kucaklayan bir aileyiz. Bu ailede her birinizin hakkını ve hukukunu korumak bizim öncelikli görevlerimizden biridir. Bir avukat olarak ömrüm boyunca, hak ve adaletten yana oldum. Bugün de aynı kararlılıkla bu yolda yürümeye devam ediyorum. Biliyorum ki, adalet mücadelesi hiçbir zaman bitmez. Adaletin temel değeri ise işçinin ve emekçinin haklarını savunmaktır. Bugün en yüksek limitten imzaladığımız sosyal denge sözleşmemizin, Belediyemizde çalışan tüm memur ve sözleşmeli personellerimize hayırlı olmasını diler, adalet ve hak mücadelemizin daima devam edeceğini belirtmek isterim” dedi.

Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Savaş Çerkez ise Edirne Belediye Başkanı Av.Filiz Gencan Akın’a emeğin ve emekçinin yanında olduğu için teşekkür etti, imzalanan sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.