"BAHARIN GELİŞİ '' KONULU KARİKATÜR VE RESİM YARIŞMASI

Edirne Belediyesi tarafından 2022 Edirne Yılı etkinlikleri kapsamında ‘Baharın Gelişi’ isimli karikatür ve resim yarışması düzenlenecek. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde gerçekleştirilecek olan yarışmanın son başvuru tarihi 16 Mayıs 2022.

2022-03-14 09:00:46
"BAHARIN GELİŞİ '' KONULU KARİKATÜR VE RESİM YARIŞMASI
Edirne Belediyesi tarafından çocukların sanat sevgisini arttırmak amacıyla ‘Baharın Gelişi’ isimli karikatür ve resim yarışması düzenlenecek. Edirne sınırlarında okuyan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabileceği yarışmada karikatür 3 ayrı kategoride (ilkokul, ortaokul, lise), resim yarışması da 3 ayı kategoride (İlkokul, ortaokul, lise) değerlendirilecek. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 16 Mayıs 2022 tarihi olarak belirlendi. Eserler, 23 Mayıs 2022 tarihinde jüri tarafından değerlendirilecek, sonuçlar ve ödül töreni ise 30 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.
 
Karikatür Yarışmasında, birinci olan eser sahibine bin TL kırtasiye çeki, ikinci olan eser sahibine bluetooth kulaklık, üçüncü olan eser sahibine ise flash bellek;  Resim Yarışmasında birinci olan eser sahibine bin TL kırtasiye çeki, ikinci olan eser sahibine bluetooth kulaklık, üçüncü olan eser sahibine ise flash bellek hediye edilecek.
 
Öğrenciler, Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi ve Edirne Kent Müzesi’ne karikatür ve resimlerini bırakarak yarışmaya katılım sağlayacak.
 
BAHARIN GELİŞİ KONULU KARİKATÜR YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI VE YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN…
 
BAHARIN GELİŞİ KONULU RESİM YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI VE YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN…