ATA’MIZIN AÇTIĞI YOLDA YÜRÜYORUZ

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda “Gençlik Yürüyüşü” düzenlenecek. Gençlik yürüyüşüne tüm Edirne halkını davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan yürüyoruz! Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da Atatürk’ümüzün izinden ve ışığından asla ayrılmayacağız” dedi.

2023-05-17 08:42:21
ATA’MIZIN AÇTIĞI YOLDA YÜRÜYORUZ

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gençlik Yürüyüşü düzenlenecek. 19 Mayıs Cuma Saat: 20.30’da Şükrüpaşa İlköğretim Okulu önünde başlayacak olan kortej yürüyüşü; Atatürk Anıtı’nda sona erecek.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençliğe, umuda ve ilerlemeye adanan 19 Mayıs’ta tüm Edirne halkını düzenleyecekleri Gençlik Yürüyüşüne davet eden Gürkan,  “19 Mayıs 1919 Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak, Kurtuluş’umuzun ilk kıvılcımını yaktı. Ulu Önderimiz ülkemizin makûs tarihini değiştiren bu önemli günü, büyük bir inançla Türk Gençliğine armağan etti. Önderimiz bu konuda gençlerimize büyük bir sorumlulukta bıraktı. Şimdi bu tarihin üzerinden tam 104 yıl geçti. Tüm gençlerimizin, ülkemizdeki demokratikleşme sürecine sahip çıkacağına, atamızın açtığı yolda ve gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğine olan inancım, her zamankinden daha fazla.  Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz Gençlik Yürüyüşü ’ne tüm halkımızı, özellikle tüm gençlerimizi davet ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun” dedi