5 MAYIS’TA SARAYİÇİ’NE GELECEK EDİRNELİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ETUS 3, 5B VE 7E NUMARALI HATLAR HİZMET VERECEK

Edirne 5-6 Mayıs’ta düzenlenecek olan Kakava-Hıdırellez Şenlikleri’ne hazırlanırken, Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü de trafik yoğunluğunu azaltmak adına Edirneli vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmalarını isteyerek, 5 Mayıs Cuma günü ETUS 3, 5B ve 7E numaralı hatların Sarayiçi bölgesine kadar seferlerini sürdüreceklerini duyurdu.

2023-05-03 07:10:41
5 MAYIS’TA SARAYİÇİ’NE GELECEK EDİRNELİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ETUS 3, 5B VE 7E NUMARALI HATLAR HİZMET VERECEK

Edirne, 2017 Aralık ayında UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesine giren ve Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanan, baharın müjdecisi Kakava Hıdırellez Şenlikleri’ne hazırlanıyor. Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü de her yıl yurtiçi ve yurtdışından binlerce misafirin katılımıyla gerçekleştirilen Kakava Hıdırellez Şenlikleri’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak adına şenliklerin en yoğun gün olan 5 Mayıs Cuma Günü ETUS 3, 5B ve 7E numaralı hatların Sarayiçi bölgesine kadar seferlerini sürdüreceklerini açıkladı.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi;

“5 Mayıs 2023 Cuma Günü Sarayiçi Kırkpınar Alanında yapılacak Kakava ve Hıdırellez Şenliklerine Edirne merkezden gidecek vatandaşlarımızın, yaşanabilecek trafik yoğunluğu ve otopark yetersizliği nedeniyle öncelikle tüm mahallelerden hizmet verecek toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini önemle rica ederiz. ETUS 3, 5B ve 7E numaralı hatlar Sarayiçi bölgesine kadar seferlerini sürdüreceklerdir.”