5 HAZİRAN ÇEVRE GÜNÜ KAPSAMINDA “DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ŞENLİĞİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlama etkinlikleri kapsamında "Dünya Çevre Günü Şenliği" düzenlendi. Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi'nde düzenlenen şenliğe katılan çocuklar, çevre bilincini arttıran eğitici etkinlikler ve eğlenceli atölyeler ile unutulmaz bir gün geçirdi.

2024-06-06 16:41:19
5 HAZİRAN ÇEVRE GÜNÜ KAPSAMINDA “DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ŞENLİĞİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edirne Belediyesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı şenliklerle buluşturmaya 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde de devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından başlayan Dünya Çevre Günü Şenliği, büyük bir coşku ve yoğun katılımla gerçekleştirildi. Şenliğe, Başkan Vekili Cenk Ergüden, daire müdürleri ve meclis üyeleri de katıldı. Bu özel günde, çocuklar çevre bilincini eğlenceli ve öğretici etkinliklerle pekiştirdiler.

Şenliğin en çok ilgi çeken etkinliklerinden biri, Edirne Belediyesi Yaşam Merkezi Öğrencilerinin düzenlediği Geri Dönüşüm Defilesi oldu. Öğrenciler, eğitmenleri eşliğinde hazırladıkları tamamen geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşan göz kamaştıran kostümlerini sergileyerek izleyenlere görsel bir şölen yaşattı. Bu defile, hem çocuklara hem de katılımcılara geri dönüşümün ve sürdürülebilirliğin önemini yaratıcı bir şekilde gösterdi.

Edirne Belediye Bandosu konseri ve Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Gösteri ile devam eden Şenlikte, Geri Dönüşüm Atölyesi düzenlendi. Atölyede, atık malzemeler kullanarak çeşitli objeler yapan çocuklar, hem el becerilerini geliştirdi hem de geri dönüşümün önemini uygulamalı olarak öğrendi. Çocukların yaratıcılıklarını katıldığı bu atölye, geri dönüşüm bilincinin erken yaşta kazanılmasına katkı sağladı.

Sıfır Atık Parkuru ise şenliğimizin bir diğer önemli parçasıydı. Çocuklar, bu parkurda çeşitli oyunlar oynayarak atıkları doğru kutulara atarak, atık ayrıştırmayı öğrendiler. Parkur boyunca yapılan etkinlikler, çocuklara atıkların nasıl azaltılabileceğini ve doğanın nasıl korunabileceğini eğlenceli bir şekilde anlattı.

Şenliğimize katılan çocuklar patlamış mısır ve pamuk şeker ikramlarıyla ile keyifli bir şenlik deneyimi yaşadı.