19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NA ÖZEL “KURTULUŞ” TEMALI RESİM YARIŞMASI!

Türkiye'nin kurtuluş mücadelesinin simgesi olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na yaklaşırken; Edirne Belediyesi tarafından İlkokul ve Ortaokul öğrencileri olmak üzere iki kategoride 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Resim Yarışması düzenlenecek. Yarışmacıların eserlerini, 18 Mayıs tarihine kadar Edirne Kent Müzesi’ne elden teslim etmeleri gerekmektedir. 19 Mayıs’ta ödül töreni gerçekleştirilecek resim yarışmasında birinci Ipad, ikinci Katlanabilir Bisiklet, üçüncü ise Bluetooth Kulaklık kazanacak.

2024-05-06 15:17:23
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NA ÖZEL “KURTULUŞ” TEMALI RESİM YARIŞMASI!

Atatürk’ün çocukları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda “Kurtuluş” temalı resimlerini yapacak. Edirne Belediyesi tarafından düzenlenecek 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Resim Yarışması, İlkokul ve Ortaokul öğrencileri olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek.

Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin başlangıcını ve Atatürk'ün gençlere armağan ettiği günün önemini hatırlatmak amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye girenler birbirinden değerli ödüllerin sahibi olacak.

Yarışmaya katılmak isteyen yarışmacılar eserlerini, 18 Mayıs tarihine kadar Edirne Kent Müzesi’ne elden teslim etmeleri gerekiyor.

Resim yarışmasının jüri üyeliğini ise Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü İlker Yavuz, Ressam-Eğitmen Aşkın Sulku ve Sanat Tarihçisi Bilal Sarıgül yapacak.  Yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışı ise 19 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek.

Yarışmada birinci olan yarışmacı Ipad, ikinci olan yarışmacı Katlanabilir Bisiklet, üçüncü olan yarışmacı ise Bluetooth Kulaklığın sahibi olacak. Ödül alan eserler 19-31 Mayıs tarihleri arasında Edirne Kent Müzesi’nde sergilenecek. Yarışma sonucu, ödüle ve mansiyon alanlarla sergilenmeye değer görülen yapıtlar birer sertifika ile belgelenecek.

 

 KATILIM FORMU VE YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN