“ÜÇ ÜLKE TEK NEHİR”E BAŞKAN GÜRKAN START VERDİ

7 yıl önce
“ÜÇ ÜLKE TEK NEHİR”E  BAŞKAN GÜRKAN START VERDİ

Trakya Klasik Otomobiller Derneği (TRAKOD) üyelerinin ‘Üç Ülke Tek Nehir’ sloganı adı altında başlattığı ve bu yıl 5. si düzenlenen Uluslararası Meriç Rallisi’nin startını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan verdi.

Edirne Belediye Binası önünden, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın startı ile başlayan ‘Üç Ülke Tek Nehir  Meriç Rallisi’ Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan’da son bulacak.

Belediye Başkanı Recep Gürkan start öncesi yaptığı açıklamada; “Bugün startı verilecek olan Ralli’nin en önemli özelliği Uluslararası olmasıdır. Slogan ise Üç Ülke Üç Şehir Bir Nehir. Bulgaristan’da Maritsa, Yunanistan’da Evros, Türkiye’de Meriç olarak adlandırılıyor. Meriç Nehiri bu 3 ülke ile ortak paydamız.  Trakya Klasik Otomobiller Derneği (TRAKOD) üyesi arkadaşlarımızdan oluşan 20 araçlık Klasik Otomobil konvoyu Belediye önünden start alacak. İlk olarak Bulgaristan‘da Filibe’ye orada bir gece kaldıktan sonra Cuma günü Yunanistan’da Dedeağaç’a burada da bir gece kaldıktan sonra 02 Mayıs 2015 Cumartesi günü de Uzunköprü üzerinden tekrar Edirne’ye giriş yapacaklar. Bu etkinlik 4 yıldır başarıyla gerçekleştirildi. Bu yıl 5.sini düzenliyoruz. Bende klasik otomobilleri gerçekten çok seviyorum. Alıcı gözle bakıldığında yeni ve son teknoloji otomobillerden çok daha güzel, çok daha estetik ve konforlu araçlar. Belki teknolojik anlamda yeni otomobillerle kıyaslanamaz ama konfor ve estetik anlamında çok daha ilerde olduklarını söyleyebiliriz” dedi.

Trakya Klasik Otomobiller Derneği (TRAKOD) Başkanı Mustafa Çubukçu’da yaptığı konuşmasında; “Bizim amacımız birbirimizle ya da ülkelerle yarışmak değil. Birbirlerine komşu olan üç ülke arasında dostluğu ve kardeşliği göstermek ve Klasik Otomobil kullanmanın ne kadar zevkli olduğunu anlatabilmektir. Biz BU ralliyi (TRAKOD) üyeleri olarak daha uzun yıllar gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bu konuda bizi yalnız bırakmayan ve bize sağladıkları katkılarından dolayı Edirne Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 

 Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Gürkan’ın start çizgisi önünde salladığı Türk Bayrağı ile Klasik otomobil tutkunları Bulgaristan’a hareket etti.