Sportif Projeler


- Edirne Belediyesi Edirnespor Kadın Basketbol Takımı

Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Edirne’mizde faaliyet gösteren spor kulüplerine ve sporcularımıza desteğimizi sürdürdük. İlk olarak hali hazırda var olan ve kurulduğu ilk sezonda birinci lige çıkma başarısını gösteren Edirnespor Kadın Basketbol Kulübü’nün yola Edirne Belediyesi Edirnespor Kadın Basketbol Kulübü adı altında mücadele etmesine karar verdik. Edirneli hemşehrilerimizin de büyük bir tutkuyla takip ettiği Edirne Belediyesi Edirnespor Kadın Basketbol Takımımıza olan desteğimiz her zaman devam edecek. 

- Edirnespor Futbol Kulübü

Futbolda da önemli gelişmelere imza attık. Edirne halkının beklentileri doğrultusunda iki ayrı kulüp olarak mücadele eden Edirnespor ve Edirnespor GK’yı  birleştirerek kentimizde tek bir Edirnespor Futbol Kulübü’nün yarattık. Amacımız BAL Ligi’nde mücadele edecek güçlü bir takım yaratarak kentin ortak enerjisini sinerjiye dönüştürmekti. Bunu gerçekleştirerek ortak bir güç oluşturduk. Edirne’de futbolu layık olduğu yere yükseltmek eski günlerdeki başarıları tekrar yaşatmak adına çıktığımız bu yolda kentimizdeki futbolseverlerin de destekleriyle çalışmalarımızı kısa sürede sonuçlandırdık. Edirnesporu’muzu taraftarlarımızın da destekleriyle daha da yukarılara taşıyacağız.

- Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

Edirne’mizde sportif faaliyetlere ivme kazandırmak adına yaptığımız en önemli çalışmalardan biri de Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile ortak payda altında buluşmak oldu. Öncelikle Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na Edirne Belediyesi olarak ücretsiz bir alan tahsis ettik. Ardından  maddi destek bekleyen kulüplere Edirne ASKF’ye üye olma şartı getirerek onları tek çatı altında topladık. Gençlerin sportif faaliyetlerde bulunması, spor yaparak zararlı alışkanlıklardan korunması için amatör spor kulüplerinin yapacağı çalışmalar büyük önem arz etmekte. Bizler de bu konuya olan duyarlılığımızı ve desteğimizi göstermek adına Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte yol almaya devam edeceğiz.

- Edirne Belediyesi Güreş Takımı

655 yıllık gelenek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne ev sahipliği yapmamıza rağmen, Edirne’yi temsil edebilecek başpehlivanlar yetiştirememek, bizlerin en büyük eksikliğiydi. Bu eksikliği gidermek için, sadece spora destek vermekle yetinmeyerek, bizi başarıyla temsil edecek sporcular da yetiştirme çalışmalarına hız kazandırdık.

Bu hedefimiz doğrultusunda başladığımız çalışmaların yavaş yavaş meyvelerini de almamaya başladık. Edirne Belediyesi olarak yetiştirdiğimiz 12 lisanslı güreşçimizle birçok yağlı güreş organizasyonunda kentimizin adını duyurmaya devam ediyoruz.

- Edirne Belediyesi Taekwondo

Edirne Belediyesi olarak Taekwondo sporuna da önemli yatırımlar sağlayarak hedeflerimizi yüksek tutmaya çalıştık. Sporun zirvesi olan olimpiyatlara gözümüzü dikerek, ülkemizi ve kentimizi olimpiyatlarda temsil edecek sporcular yetiştirmek adına çalışmalarımızı hızlandırdık. 40 civarında lisanslı taekwondocumuzun kısa sürede elde ettiği başarılar girişimlerimizi doğru yönde ilerlediğini bir kez daha gözler önüne serdi. Son iki yıl içerisinde Edirne Belediye Sporlu taekwondocularının elde ettiği 1 Dünya üçüncülüğü, 2 Avrupa şampiyonluğu, 1 Avrupa ikinciliği, 1 Balkan şampiyonluğu, 3 Türkiye şampiyonluğu, 2 Türkiye ikinciliği, 2 Türkiye üçüncülüğü ve sayısız uluslararası turnuva madalyası ile bu hedefe ulaşılabileceğini şimdiden gösterdi.