ZEYTİN'E YENİ YUVA

Edirne Belediyesi’ne sosyal medya hesaplarından ulaşan vatandaşların talebi üzerinde site sakinlerinin ve esnafın sahiplendiği “Zeytin” isimli sokak köpeği için yeni bir kulübe yapıldı.
ZEYTİN'E YENİ YUVA
05 Ocak 2022 - 15:22
Güncelleme: 05 Ocak 2022 - 15:27

Edirne Şükrüpaşa Mahallesi’nde bir siteye yaklaşık 5 ay önce gelen sokak köpeği, kısa sürede site sakinlerinin ve esnafın sevgisini kazandı. Site sakinleri, Edirne Belediyesi’ne sosyal medya üzerinden ulaşarak, soğuk havalardan korunması adına Zeytin için kulübe talebinde bulundular.
 
Esnafın ve site sakinlerinin bu talebi üzerine Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Zeytin için yeni bir kulübe yaparak, teslim ettiler.
 
Zeytin’in yaklaşık 5 ay önce geldiğini ve kısa sürede tüm site sakinlerinin ve esnafın sevgisini kazandığını dile getiren esnaf Hüseyin Bayraktar, “Esnaf arkadaşlarımız ile birlikte Zeytin’i her gün besliyoruz. Belediye ile iletişim kurduk. Edirne Belediyesi de yuva talebimizi yerine getirdi. Bakımını esnaf arkadaşlarımız ile birlikte üstlendik.  Zeytin, bizden birisi. Bu kış gününde yeni bir yuvaya kavuştuğu için çok mutluyuz. Artık soğuklarda dışarıda kalmayacak” dedi.
 

ZEYTİN'E YENİ YUVA