YUNANCA FİLM GÖSTERİMİ

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Yunanca Kursu’na katılan kursiyerlere 9 Şubat Dünya Yunan Dili Günü Etkinlikleri kapsamında Yunanca Film Gösterimi yapıldı.
YUNANCA FİLM GÖSTERİMİ
27 Şubat 2020 - 15:02

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Yunanistan Edirne Konsolosluğu’nun talebi üzerine 9 Şubat dünya Yunan Dili Günü Etkinlikleri kapsamında Yunanca film gösterimine ev sahipliği yaptı. Edirne Belediyesi Dr. Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi’nde Yunanca Kursu’na katılan kursiyerlere yönelik düzenlenen bu etkinlikte Yunanistan’ın klasik bir filmi olan ‘Balkanizatör’ gösterime sunuldu. Filmi Yunanistan Edirne Konsolosu Sotırıa Theocharidi ile Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı da izledi.

Film hakkında bilgi veren Yunanistan Edirne Konsolosu Sotırıa Theocharidi, “40’lı yaşlardaki iki arkadaş, ihtiyaç duydukları parayı bulma amaçlı çabalarında, Bulgaristan’a gitmeye karar verirler. Ellerinde bulunan, dolar şeklindeki dövizi satmak isterler. Böylece, düşünüp özenle hazırladıkları plan dahilinde, ellerindeki parayı ikiye katlayacaklardır. Her çeşit karşılaşmayla dolu yolculukları sırasında hiç bitmeyen maceralar ve beklenmedik sonuçlar onların kendilerini daha iyi tanımalarını sağlar” diyerek, Edirne Belediyesi’ne de kendilerine bu imkanı sağladıklarından dolayı teşekkür etti.

YUNANCA FİLM GÖSTERİMİ