YAĞLANAN ÇİMLER BAKIMA ALINDI

Edirne Belediyesi tarafından geçen hafta düzenlenen 657. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin ardından, güreşlerin yapıldığı Sarayiçi Er Mydanı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından bakıma alındı.
YAĞLANAN ÇİMLER BAKIMA ALINDI
18 Temmuz 2018 - 13:55
Güncelleme: 18 Temmuz 2018 - 14:03

Güreşlerin başladığı Cuma günü yemyeşil olan Er Meydanı, Pazar günü güreşlerin ardından kullanılan yağ nedeniyle tamamen sarardı. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, saha içinde kalan salaşpur bezlerini topladı,  daha sonra Er Meydanı’nında sararan çimleri biçip kaldırmaya başladı. Çim biçme makineleri ile yapılan çalışmanın ardından ekipler traktörlerle biçilen çimleri topladı.

Ekipler, bu işlemin ardından tırmık makinaları ile biçim sırasında kökler arasında kalan küçük parçalarında tamamen alınacağını, ardından Er Meydanı çimlerinin 1 hafta süreyle dinlendirilip kök gübresi çalışması başlatılacağını söyledi. Bu arada tespit edilen küçük çaplı alanlarda da çim kaplama çalışması yapılacak. Gübreleme çalışmasının, çimlerin yeniden yeşermeye başlamasına kadar 45’er gün arayla devam edileceği kaydedildi.

YAĞLANAN ÇİMLER BAKIMA ALINDI