SUYUN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ VE SUYUN TASARRUFU KONULU RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Edirne Belediyesi, Suyun Hayatımızdaki Önemi ve Suyun Tasarrufu konulu Resim ve Kompozisyon Yarışması düzenliyor. İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde düzenlenecek olan Suyun Önemi ve Tasarrufu konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasına son başvuru 8 Şubat 2021 tarihinde olacak. Sonuçlar ise 15 Şubat 2021 tarihinde açıklanacak.
  SUYUN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ VE SUYUN TASARRUFU KONULU RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI
14 Ocak 2021 - 16:43
Güncelleme: 30 Ocak 2021 - 18:15

Küresel ısınma ve iklim değişikliği dünyayı da kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya bıraktı. Edirne Belediyesi suyun hayatımızdaki önemi ile suyun tasarruflu kullanılması gerekliliğine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak adına resim ve kompozisyon yarışması düzenliyor.  İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde düzenlenecek olan Suyun Hayatımızdaki Önemi ve Tasarrufu konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasına son başvuru 8 Şubat 2021 tarihinde olacak. Sonuçlar ise 15 Şubat 2021 tarihinde açıklanacak.
 
İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde resim yarışmasında birinci 500 TL değerinde kırtasiye hediye çeki, ikinci Bluetooth Kulaklık, üçüncü ise flash bellek ile ödüllendirilecek.
 
İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde düzenlenecek olan Kompozisyon Yarışmasında ise birinciye 500 Tl değerinde kırtasiye hediye çeki, ikinciye Bluetooth Kulaklık, üçüncüye ise flash bellek hediye edilecek.
 
Resim Yarışmasına katılacak olanlar eserlerini, paketleyerek/zarflayarak en son 08.02.2021 tarihinde mesai saati bitimine kadar Edirne Kent Müzesi ve Hasan Ali Yücel Eğitim Yerleşkesine teslim etmeleri gerekmekte. 
 
Kompozisyon yarışmasına başvuru yapanlar ise kompozisyonlarını Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun, en fazla 500 kelime olacak şekilde en geç 08.02.2021 tarihine kadar [email protected] mail adresine ulaştıracaklardır. Kompozisyonlarını elden teslim etmek isteyenler Edirne Belediye Hasan Ali Yücel Çocuk Eğitim Yerleşkesi’ne veya Edirne Kent Müzesi’ne teslim etmelidir.
 
RESİM YARIŞMASI KATILIM ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN
 
KOMPOZİSYON YARIŞMASI KATILIM ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN
 

  SUYUN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ VE SUYUN TASARRUFU KONULU RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI