RESİM YARIŞMASININ SONUÇLARI BELLİ OLDU

RESİM YARIŞMASININ SONUÇLARI BELLİ OLDU
25 Ekim 2019 - 10:28
Güncelleme: 25 Ekim 2019 - 14:01

Türkiye ve Balkanlar'ın en büyük çocuk müzesi olan Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nün hem kuruluşunun birinci yılını; hem de Cumhuriyeti’mizin 96. Yıl dönümünü nedeniyle düzenlediği ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ konulu resim yarışmasının sonuçları belli oldu. Yarışmada Şükrüpaşa İlkokulu 4/E sınıfı öğrencisi Nisanur Orbağ birinci, Özel Filiz Okulları 4/B Sınıfı Öğrencisi Melis Sezer ikinci, Özel Edirne Meriç Koleji 1/A Sınıfı öğrencisi İdil Aydın üçüncü oldu.   Ayşe Ada Akçiçek, Bartu Arı ve Eylül Yavuz da Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Birincilik Ödülü- Nisanur Orbağ

Edirne Belediyesi tarafından Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü bünyesinde gerçekleştirilen  “Atatürk’ün Çocukları Cumhuriyeti Resmediyor” isimli resim yarışmasına 148 öğrenci 1’er resim ile katıldı. Yarışmanın Jüri Üyeliğini ise Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Gökçe Ürer Tuna, Cengiz Koç ve Aşkın Sulku yaptı.

İkinclik Ödülü - Melis Sezer

Jüri Üyeleri birbirinden güzel 148 resim arasından seçim yapmak için bir hayli zorlandı. Yarışmada

Şükrüpaşa İlkokulu 4/E sınıfı öğrencisi Nisanur Orbağ birinci, Özel Filiz Okulları 4/B Sınıfı Öğrencisi Melis Sezer ikinci, Özel Edirne Meriç Koleji 1/A Sınıfı öğrencisi  İdil Aydın üçüncü oldu.  Özel TED Koleji 4/A Sınıfı Öğrencisi Ayşe Ada Akçiçek, Özel TED Koleji 3/A Sınıfı öğrencisi Bartu Arı ve Edirne Bahçeşehir Koleji 1/A Öğrencisi Eylül Yavuz da Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Üçüncülük Ödülü - İdil Aydın

Yarışmada birinci olan öğrenci; 24 jant 21 vites bisiklet, ikinci olan öğrenci; Instax 9 Box Fotoğraf Makinesi Seti, üçüncülük alan öğrenci Wiky 2 Watch Akıllı Saat kazandı. Jüri Özel Ödülünü kazanan öğrenciler de sürpriz hediyelerin sahibi oldu. Ödüller 29 Ekim 2019 tarihinde Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde yapılacak olan törenle teslim edilecek.

Jüri Özel Ödülü - Ayşe Ada Akçiçek

 

Jüri Özel Ödülü - Eylül Yavuz

 

Jüri Özel Ödülü - Bartu Arı 

 

RESİM YARIŞMASININ SONUÇLARI BELLİ OLDU
Zehra Belge
1 yıl önce

Öğrencilerimizin başarılarını tebrik eder, yetenek beceri ve başarılarının devamını dilerim