MACARİSTAN'DAKİ ÇİÇEK KARNAVALINDA EDİRNE EZGİLERİ

Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu; Macaristan’ın Debrecen şehrinde gerçekleştirilen 48. Debrecen Çiçek Karnavalı’na katıldı. Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun; Edirne’nin ezgilerinden oluşan dans gösterisi ilgiyle izlendi.
MACARİSTAN'DAKİ ÇİÇEK KARNAVALINDA EDİRNE EZGİLERİ
23 Ağustos 2017 - 10:41
Güncelleme: 23 Ağustos 2017 - 11:01

Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Eğitmenleri Gürkan Güzelharcan ile birlikte 17-20 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenen 48. Debrecen Çiçek Karnavalına katıldı. Karnavalda, Edirne ezgileri eşliğinde dans gösterilerini sahneleyen Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi büyük bir ilgiyle izlendi. Macaristan’ın televizyon kanallarında canlı yayın konuğu olan ekip, ayrıca Roman Dans Gösterisi, canlı müzik ile Aşuk ve Maşuk gösterilerini de sergiledi.

Türkiye’den katılan tek ekip olan Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterileri büyük beğendi kazandı. 48. Debrecen Çiçek Karnavalı’na ayrıca Meksika, Senegal, Amerika, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, İspanya’dan da halk dansları ekipleri katıldı.

8 kilometre uzunluğundaki kortej çiçeklerle süslenen arabalarla geçit yaptı. Kortej sırasında belirlenen güzergâhlarda halk oyunları topluluklarının gösterileri düzenlendi.

MACARİSTAN'DAKİ ÇİÇEK KARNAVALINDA EDİRNE EZGİLERİ