KIRKPINAR ALMANAĞI HATIRALARI CANLANDIRDI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na 656 yıllık tarihi olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni geçmişten geleceğe aktarmak amacıyla hazırlanan Kırkpınar Almanağını hediye etti. Kırkpınar Almanağını birlikte inceleyen ikili geçmiş hatıraları da yad etti.
KIRKPINAR ALMANAĞI HATIRALARI CANLANDIRDI
15 Eylül 2017 - 18:14
Güncelleme: 15 Eylül 2017 - 18:19

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valisi Günay Özdemir, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe ve beraberindeki heyet Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

Misafirlerini Başkanlık Makamı’nda ağırlayan Başkan Gürkan, kendisine yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Müezzinoğlu’na  656 yıllık Kırkpınar’ı anlatan Kırkpınar almanağını hediye eden Gürkan, “656 yıllık Kırkpınar'ın tarihi bir almanak haline getirdik. Kırkpınar almanağı 3 ciltten oluşuyor. İlk cildi 1361-1922, ikinci cildi 1923-1983 ve üçüncü cildi 1984-2017 yıllarını anlatıyor. Gerçekten çok muhteşem bir çalışma oldu. Bin adet basıldı. Her bir almanağın kendi orjinal kutusu ve numarası var. Kırkpınar’ın şanlı tarihini gelecek nesillere aktarmak için hazırladığımız bu almaktan size de takdim etmek istiyorum” dedi.

Kırkpınar Almanağını birlikte inceleyen ikili geçmiş hatıraları da yad etti. Müezzinoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Tarihi Edirne Belediye Binası’nda hatıra fotoğrafı çekildi.

 

KIRKPINAR ALMANAĞI HATIRALARI CANLANDIRDI