KARLA MÜCADELE

Edirne Belediyesi, kenti etkisi altına alan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı oluşabilecek olumsuzlukları en eza indirilebilmek adına çalışmalarına 12 ayrı ekiple gece boyunca devam eti.
KARLA MÜCADELE
27 Şubat 2018 - 10:21
Güncelleme: 27 Şubat 2018 - 12:13

Edirne’de dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı yaklaşık 20 dakika içinde kenti beyaza bürüdü. Kar yağışı gece boyunca devam ederken, Edirne Belediyesi karla mücadele için 12 ayrı ekip kurdu. Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli toplamda 100 personelin görev aldığı karla mücadelede tüm ekipler çalışmalarını 24 saat esaslı yürüttü.

Edirne Belediyesi ekipleri kent merkezinde ve mahallelerde 4 bobcat, kar küreme ekipmanlı bir greyder, 2 kepçe, kar küremeli 4 yükleyici, 7 kamyon, 4 traktör ile çalışmalarını gece boyunca sürdürürken, bu çalışmalar sırasında 150 ton tuz ile tarihi köprüler, tarihi yollar ve kavşaklar için de 6 bin litre solüsyon; ayrıca trafiğe kapalı alanların ve kaldırımlarda da 1 ton granürlü gübre kullandı.

Edirne Belediyesi yetkilileri, ana arterlerin trafiğe açık olduğunu ifade ederek, gerçekleştirilen çalışmaların Edirne Belediyesi’ne ait sosyal medya hesaplarından takip edilebileceğini belirtti. Öte yandan yetkililer, araçlarında gerekli tedbirleri almamış olanları trafiğe çıkmamaları konusunda uyarırken, vatandaşların toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istedi.

Yetkililer ayrıca depolarda yeteri miktarda tuz, solüsyon ve granürlü gübrenin olduğunu söyledi.

 

KARLA MÜCADELE