KARDEŞ BELEDİYE İÇİN İMZALAR ATILDI

Edirne Belediyesi, Kosova Cumhuriyeti Prizren Belediyesi ile Kardeş Şehir Protokolü’nü imzaladı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bundan sonra Prizren Belediyesi ile ilişkilerimizi kardeş şehir olarak sürdüreceğiz. İki şehir arasında turizm, kültür, sosyal, ticaret, ekonomi ve çevre gibi alanlarda işbirliği yaparak, ilişkilerimizi daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.
KARDEŞ BELEDİYE İÇİN İMZALAR ATILDI
12 Mart 2021 - 11:22

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Kosova Cumhuriyeti Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka, bir süre önce Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda ‘Dostluk Ve İşbirliği Mutabakat Antlaşması’ imzalamıştı. Sürecin sona ermesi ve ortak memorandumun her iki ülkenin resmi makamları tarafından onaylanmasının ardından  Edirne Belediyesi ve Prizren Belediyesi arasında Kardeş Şehir Protokolü için imzalar atıldı.
 
Prizren Belediyesi Turizm ve Kalkınma Müdürü Sevil Kazaz’ı makamında ağırlayan Belediye Başkanı Recep Gürkan, protokolün her iki şehir için de hayırlı olmasını diledi. Bundan sonra Prizren Belediyesi’yle ilişkilerini kardeş şehir olarak sürdüreceklerini belirten Gürkan. “İki şehir arasında turizm, kültür, sosyal, ticaret, ekonomi ve çevre gibi alanlarda işbirliği yaparak, ilişkilerimizi daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.
 
Prizren Belediyesi Turizm ve Kalkınma Müdürü Sevil Kazaz da Edirne Belediyesi ile kardeş şehir olmaktan gurur duyduklarını ve bu protokolün her iki şehre de önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

KARDEŞ BELEDİYE İÇİN İMZALAR ATILDI