GELECEĞİMİZ GENÇLERE EMANET

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ey güzel ülkemin güzel yüzlü gençleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları; bizim bütün ümidimiz sizlersiniz. Asla umutsuzluğa kapılmayın, hayal etmekten, mücadele etmekten asla vazgeçmeyin. Unutmayın ki gelecek sizin, gelecek sizsiniz” dedi.

2023-05-18 07:39:46
GELECEĞİMİZ GENÇLERE EMANET

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Gürkan, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği gün olan 19 Mayıs’ta Türk gençliğine önemli mesajlar verdi.

Ülke olarak herkesin zor zamanlardan geçtiğini belirten Belediye Başkanı Gürkan, Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği emanet ettiği Türk Gençliği’ne büyük bir sorumluluk düştüğünü söyledi. Atatürk’ün, “Gençler! Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitim ve kültür ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir özgürlüğünün en değerli simgesi olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz! “ sözlerini hatırlatan Gürkan şunları söyledi:

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Türk Gençliğine olan güvenini her zaman bizlere anlatmış, 19 Mayıs’ı gençliğe armağan etmiş, “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmasını istemiştir.

Atatürk’ün bu sözleri tüm gençlerimiz için bir rehber olmalıdır. “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir.” Atatürk, Türk Gençliğini her zaman “Benim en büyük eserimdir” diye tanımladığı Cumhuriyetimizin koruyucusu ve ilerleticisi olarak görmüştür.

Sevgili gençler, ülke olarak hepimiz zor zamanlardan geçiyoruz. Pandemi ile başlayan ve ekonomik kriz ile devam eden bu süreçte kendinizi yorgun, çaresiz ve ümitsiz hissediyorsunuz, biliyorum. Ama asla ülkemizin aydınlık geleceğinden, özgürlüğümüzden ve bağımsızlığımızdan vazgeçmeyin. Ülkemin güzel yüzlü gençleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları bizim bütün ümidimiz sizlersiniz. Asla umutsuzluğa kapılmayın, hayal etmekten, mücadele etmekten asla vazgeçmeyin. Şimdi tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′u doya doya kutlama zamanı. Unutmayın ki gelecek sizin, gelecek sizsiniz. Ulu Önderimizin Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yoldan hiç durmadan yürüyeceğinize, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için mücadele edeceğinize,  ülkemizdeki demokratikleşme sürecine her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına olan inancımız tamdır. Şimdi bu güzel vatana sahip çıkma, sıkıntılarımızı el birliği ile nasıl aşabileceğimize karar vereceğimiz zamandır. Bunda en büyük pay sahibi yine sizler olacaksınız. Bunu asla unutmayın!

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturacak Türk Gençliği’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. ”