EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edirne Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Gencan Akın, toplantıda yaptığı açıklamada “Kırkpınar hepimiz için çok değerli, çok kıymetli. Her zaman daha iyisini yapmak için mücadele edeceğiz. Bu Kırkpınar’ı bitirecek ardından önümüzdeki Kırkpınar için hazırlanmaya başlayacağız. Çünkü Kırkpınar’ı gelecek nesillere aktarmak ve tüm dünyaya tanıtmak hepimizin asli vazifesidir” dedi.

2024-07-03 16:46:31
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edirne Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ve Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın başkanlığı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, 3 gündem ve 3 gündem dışı olmak üzere toplam 6 madde görüşüldü.

Toplantı, Liseye Giriş Sınavında birinci olan Işık Ada Canan’a hediyesinin takdim edilmesi ile başladı. Başkan Gencan Akın, öğrencileri tebrik ederek şu ifadeleri kullandı;

“Bir birincimiz daha var Doruk Taha Güven. Ancak kendisi okul başvurusu sürecinde olduğu için bugün aramıza katılamadı. Ama inşallah bir sonraki mecliste kendisini de davet edeceğiz. Onu da çok tebrik ediyorum. Öğretmenlerine ve ailesine de çok teşekkür ediyorum. Edirne’miz her zaman eğitimde öncülük etmiş şehirdir. Öğrencilerimizin böyle başarılar elde etmesi de hepimize çok büyük bir gurur vesilesi oluyor”

Ardından tüm Edirnelileri, güreş severleri ve misafirleri 663. Kıkrpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne davet eden Başkan Gencan Akın,

“1 Temmuz itibari ile 663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’mizi başlatmış bulunuyoruz. Festivalimize, hali hazırda da konserlerimiz ve etkinliklerimiz ile birlikte devam ediyoruz. Yarın ön eleme güreşlerimizi gerçekleştireceğiz. Cuma günü Ağa Karşılama Töreni’miz, cumartesi günü güreşlerimiz ve pazar günü ise o büyük final heyecanını beraberce yaşayacağız.

Ben, buradan tüm Edirneli hemşehrilerime, güreş severleri ve misafirlerimizi festivalimize davet ediyorum. Kırkpınar Yağlı Güreşlerine ev sahipliği yapmak Edirne için çok büyük bir değer, asırlık bir gelenekten bahsediyoruz. Sadece bir spor değil, kardeşliğin, dostluğun ve bütünleşmenin, kültür aktarımın da baş tacıdır Kırkpınar.

Bu anlamda güzel ve titiz bir çalışma yürüttük. Bu çalışmayı birlikte yürüttüğümüz valimize, emniyet müdürümüze ve diğer tüm kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çok güzel ve koordineli bir şekilde çalıştık. Dolayısıyla geldiğimiz süreçte de başarılı bir işe imza attık.

Kırkpınar hepimiz için çok değerli, çok kıymetli. Her zaman daha iyisini yapmak için mücadele edeceğiz. Bu Kırkpınar’ı bitirecek ardından önümüzdeki Kırkpınar için hazırlanmaya başlayacağız. Çünkü Kırkpınar’ı gelecek nesillere aktarmak ve tüm dünyaya tanıtmak hepimizin asli vazifesidir.

Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şuan da tüm ekiplerimiz 7/24 demeden sahadalar. Hem Kırkpınar alanında hem de şehrin dört bir yanında eksiklikleri tamamlamaya çalışıyorlar. Çünkü bizlerin nihai hedefi, tüm misafirlerimizi en iyi şekilde misafir etmek ve Edirne’den çok güzel anılarla göndermektir” dedi.

POLİS MEMURU SERHAN ALIŞKAN’IN İSMİ MEMLEKETİ EDİRNE’DE SONSUZA KADAR YAŞAYACAK.

2021 yılında Kütahya Tavşanlı Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği kadrosunda görevini yaparken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Polis Memuru Serhan Alışkan’ın isminin yaşatılması oy birliği ile kabul edildi.

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLMEYE DEVAM EDECEK

Edirne Belediyesi adına, Kocaeli’nde gerçekleştirilen Kocaeli Sekapark Güreşleri CVENERJİ Türkiye Yağlı Güreş Ligi 3. Etapta güreşen ve Teşvik 2 boyunda güreşinde birinci olan Aydın Can Gümüşdağ’ın bir adet tam cumhuriyet altını ile Edirne Belediyesi adına Büyük-Orta boyda güreşerek 3. olan Atakan Makas’ın ise bir adet yarım cumhuriyet altını ile ödüllendirilmesine oy birliği ile karar verildi.