BAŞKAN GENCAN AKIN’DAN 19 MAYIS MESAJI!

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda ilerlerken, gençlerimize olan desteğimizi asla esirgemeyecek, onların eğitimi, gelişimi ve mutluluğu için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

2024-05-16 13:21:04
BAŞKAN GENCAN AKIN’DAN 19 MAYIS MESAJI!

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Gencan Akın, yayınladığı mesajında şunlara yer verdi;

“1919 yılında, umutsuzluğun pençesindeki bir millet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde vatanı için bir araya geldi. Türk milleti, onuruyla, bağımsızlığıyla yeniden ayağa kalktı ve 19 Mayıs 1919, bu destansı mücadelenin miladı oldu. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak kurtuluş harbini başlattığı günün, 19 Mayıs 1919’un üzerinden tam 105 yıl geçti. Bugün her yıl olduğu gibi yine aynı gurur ve heyecanla Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün sembolü olan 19 Mayıs'ı coşkuyla kutluyor, aziz milletimizin birlik ve beraberliğiyle, daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye'nin inşasında kararlılıkla ilerliyoruz.

Milli mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ata’mızın Türk gençliğine olan güveninin en büyük ifadesidir. Ulu Önderimiz, Türk gençliğine güvenerek Cumhuriyet'i emanet etti. O, onlara kendilerini bilimle, sanatla ve teknolojiyle donatmayı öğütledi. Bizler, toplumumuzun geleceği olan gençliğimizin omuzlarında yükselecek olan aydınlık geleceğimiz için var gücümüzle çalışmaya kararlıyız. Her adımımızda, Atatürk'ün bize bıraktığı mirası yaşatacak ve daha da ileriye taşıyacağız. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda ilerlerken, gençlerimize olan desteğimizi asla esirgemeyecek, onların eğitimi, gelişimi ve mutluluğu için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile kalbi Atatürk sevgisiyle dolu tüm vatandaşlarımızın ve Türk Gençliği’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Gençlerimize başarılarla dolu bir gelecek temenni ediyorum.

Unutmayalım ki, geleceğe yürürken, Atatürk'ün izinde ve onun gösterdiği yolda ilerlemek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak en büyük görevimizdir!”