663. KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ İÇİN TÜM TRAFİK TEDBİRLERİ ALINDI

Edirne Belediyesi organizasyonu ile düzenlenen 663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri sebebiyle şehirde yaşanacak yoğun araç girişi ve artacak trafik yoğunluğu sebebiyle trafik ve yaya güvenliğini arttırcak gerekli tüm önlemler alındı.

2024-07-04 18:06:26
663. KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ İÇİN TÜM TRAFİK TEDBİRLERİ ALINDI

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, 663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri kapsamında Sarayiçi’ne gelecek pehlivanlar, güreşseverler, basın mensupları, misafirler ve sürücüler için gerekli tüm trafik tedbirlerinin alındığını duyurdu.

01 Temmuz – 07 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek 663. Tarihi Kırkpınar Güreşleri Festivali Haftasında Ek ‘te düzenlenen krokide gösterildiği üzere;

Alınan izinler çerçevesinde Sarayiçi çevresinde üç ayrı kontrol noktası oluşturulmuştur. Bunlar;

Saraçhane (Spor sahası yanı) Ön Giriş,

Kanuni Köprüsü Ön Giriş,

Saraçhane Köprü Girişi Sağ Taraf (Saraçhane tarafından).

Bu noktalarda Zabıta, Trafik Zabıta ve Emniyet Personeli görev yapacak olup, kontrol noktalarında görevli personelin çalışmasını kolaylaştıracak şekilde hareket edilmesi gerekecektir.

01 Temmuz 2024 pazartesi gününden itibaren tüm hafta boyunca Sarayiçinde yapılacak etkinlikler nedeniyle KANUNİ KÖPRÜSÜ ARAÇ TRAFİĞİNE KISMİ OLARAK KAPATILACAKTIR. Zorunlu hallerde Trafik Zabıta ekibince tedbir alınarak kontrollü girişe müsaade edilecektir.

01-03 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacak etkinliklere araçları ile gelecek olan seyirciler Saraçhane spor tesisleri kontrol noktasından geçerek Kanuni Köprüsü sağ ve sol tarafında bulunan ücretsiz otopark alanını ve yine Saraçhane spor tesisleri bölgesinde bulunan benzinlik yanından girerek devamında bulunan ücretsiz otopark alanını kullanabileceklerdir.

04-07 Temmuz 2024 tarihlerinde konserleri ve güreşleri izlemeye gelecek ziyaretçiler, Saraçhane Köprü girişi sağında oluşturulacak kontrol noktasından geçerek, Kanuni Köprüsü sol tarafında bulunan ÜCRETSİZ OTOPARK ALANINI ve Saraçhane spor tesisleri bölgesinde bulunan benzinlik yanından girerek devamında bulunan ücretsiz otopark alanını kullanabileceklerdir. Ayrıca araç sürücüleri Gazimihal Mahallesi Papazoğlu mevkiinde bulunan ücretsiz otopark alanını da kullanabileceklerdir.

04-07 Temmuz 2024 tarihlerinde alınan tedbirler ve trafik düzeni maddeler halinde aşağıda düzenlenmiştir.

04-07 Temmuz 2024 tarihlerinde 07.00 – 20.00 saatler ve arasında VİP Araçları, Başpehlivan Araçları ile zorunlu kamu hizmetleri gereği görevli araçlar (Sağlık, İtfaiye, Emniyet, Alt yapı, Enerji, Haberleşme vb.) Edirne Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden temin edilen kartlar ile Kanuni Köprüsünü kullanarak Sarayiçine giriş yapabileceklerdir.

Emniyet-Jandarma Kurum araçları Kanuni köprü girişi sağında bulunan alanı kullanabileceklerdir. (Krokide belirtilmiştir.)

Engelli şahıslar Kanuni köprü girişi sağında bulunan alanı kullanabileceklerdir. (Krokide belirtilmiştir.)

ç.   Protokol araçları, Basın araçları, Başaltı Pehlivan araçları, diğer görevli araçları (Kanuni Köprüsü girişi sağ tarafında bulunan alanını kullanabileceklerdir. (Otopark Kroki Alanları ve Araç İzin Kart örnekleri Ek’tedir.)

Sarayiçine malzeme nakli; 01 Temmuz – 07 Temmuz 2024 tarihleri arasında 08.00-10.00 ve 18.00-19.30 saatleri arasında Kanuni Köprüsünden yapılabilecektir. İzin verilen saatler içerisinde malzeme naklini tamamlamayan araçlar, Sarayiçinden derhal çıkış yapacaklardır. Çıkış yapmayan araç sahipleri / sürücüleri hakkında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa, 5326 Sayılı Kabahatler Kanununa göre cezai işlem yapılacaktır.

KIRKPINAR FESTİVAL HAFTASINDA TİCARİ TAKSİLER;

Saraçhane Spor Tesisleri yanında sabah saat 07.00 akşam saat 24.00 arasında ayrılan alanda çalışacaklardır.

KIRKPINAR FESTİVAL HAFTASINDA ETUS TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI; 01-07 Temmuz 2024 tarihlerinde Kırkpınar Güreşleri Festival alanına 2-A, 2-B, 3, 5-A, 5-B 7-E numaralı hatlar ile Sarayiçi bölgesine seferlerini sürdüreceklerdir.

EKLER:

  1. A) Kırkpınar Çevresi Ücretsiz Otopark Alanları Krokisi
  2. B) Kırkpınar Otopark Alanları İzin Kart Örnekleri