Reklamı Geç

HİJYEN KURALLARINA UYUN ÇAĞRISI

Edirne Belediyesi Zabıta ekipleri, gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerini tek tek gezerek, ‘Hijyen kurallarına uyun’ çağrısında bulundu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, “Bizler sizin için dışarıdayız; sizlerde bizim için ‘Evinizde kalın’” dedi.
HİJYEN KURALLARINA UYUN ÇAĞRISI
20 Mart 2020 - 13:35

Tüm dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de tespit edilen Koronavirüsü salgınına karşı Edirne Belediyesi, kentin çeşitli noktalarında dezenfektan çalışmalarına devam ederken; Edirnelileri de sık sık bilgilendirerek; tedbir almaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Sosyal medya, basın, el ilanları, bilbordlar ve afişlerle yürütülen bu süreçte halka kişisel hijyen kuralları anlatılıyor; riski en aza indirmek adına ‘Evde Kal’ çağrısında bulunuyor.

Tüm bu çalışmalar kapsamında Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerini tek tek gezdi. Esnafa hijyen kurallarına uyması konusunda çağrıda bulunan ekipler, gittikleri işyerlerine de bilgilendirici afişler bıraktı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü tehlikesi karşısında riski en aza indirmek adına çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini anlatan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bizler, sahada yer alan ekiplerimizle birlikte tüm önlemlerimizi almaya; halkımızın bu salgından en az etkilenmeleri için elimizden gelen tüm çalışmaları gerçekleştirmeye devam etmekteyiz. Bizler, sizin için dışarıdayız. Sizlerde bizim için ‘Evinizde kalın’. Kişisel hijyen kurallarına uyun. Temastan kaçının. Kent merkezindeki dezenfektan çalışmalarımız devam etmektedir. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de gıda satışı ve üretimi yapan işyerlerini tek tek gezerek; alınması gereken hijyen kuralları konusunda esnafımızı bilgilendirmeye devam etmekte. Tabi esnafımız bu konuda çok duyarlı onlara da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Ekiplerimden aldığım bilgiye göre, esnafımız maske ve eldiven ile çalışmalarını yürütmekte, işyeri ve kişisel hijyenlerine de dikkat etmektedir. Tabi biz denetimlerimizi sıklaştırdık. Bu tehlikeyi en az hasarla atlatabilmek için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz” dedi.  

HİJYEN KURALLARINA UYUN ÇAĞRISI