GÖÇÜN ORTA YERİ HÜZÜN

Edirne Belediyesi Kent Müzesi’nde Fotoğraf Sanatçısı Behiç Günalan’ın 1989 göçünün Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki yansımalarını anlatan “Göçün Orta Yeri Hüzün” isimli fotoğraf sergisi 1 Mart Cuma Günü Saat:14.00’de sanatseverlerle buluşacak.
GÖÇÜN ORTA YERİ HÜZÜN
25 Şubat 2019 - 15:40
Güncelleme: 26 Şubat 2019 - 13:01

Edirne Belediyesi Kent Müzesi; önemli bir sergiye ev sahipliği yapacak. Behiç Günalan’ın 1989 göçünün Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki yansımalarını anlatan “Göçün Orta Yeri Hüzün” isimli fotoğraf sergisi tarihe bir kez daha ışık tutacak. 1 Mart Cuma Günü Saat:13.00’te kapılarını ziyaretçilerine açacak olan sergi 17 Mart Pazar Günü’ne kadar sanatseverleri ağırlayacak.

Edirne Belediye Başkanlığı bünyesinde kurulan ve 5 Mayıs 2017 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açan Edirne Kent Müzesi’nin sadece kentin geçmişine ışık tutmadığını aynı zamanda da kentin tarihinde iz bırakan önemli olayları anlatan kültürel ve sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yaptığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bulgaristan’da yaşayan Türk Soydaşlarımız, 1989 yılında yaşadıkları zorluklar neticesinde toprakları, yakınları ile vedalaşarak ana vatana göç etmek zorunda kalmışlardı. İşte yaşanılan bu tarihi olay gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Sayın Behiç Günalan’ın objektifinden fotoğraf karelerinde kent tarihimizin arşivlerinde yerini almıştır. Bu tarihi belgeler, “Göçün Orta Yeri Hüzün“ adlı sergiyle kent müzemizin kültürel etkinlikleri kapsamında 01-17 Mart 2019 tarihleri arasında kültürsever halkımız ve ziyaretçilerimiz ile buluşacaktır. Göçün Orta Yeri Hüzün adlı sergiyi oluşturan ve bu sergideki fotoğrafların müzemiz koleksiyonunda yer almasını sağlayan Gazeteci-Yazar, Fotoğraf Sanatçısı Sayın Behiç Günalan’ı yürekten kutluyorum” dedi.

GÖÇÜN ORTA YERİ HÜZÜN