ESNAFTAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, COVİD-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerini durduran yada durdurmak zorunda kalan belediye kiracılarından 3 ay boyunca kira almayacağını açıklayarak, Türkiye’deki diğer belediyelere de örnek olmuştu. Belediye kiracıları da bu zor süreçte kendilerine destek olan Başkan Gürkan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
ESNAFTAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
17 Haziran 2020 - 10:16

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını nedeniyle birçok işyeri faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Belediye Başkanı Recep Gürkan’da örnek bir karara imza atarak, belediye kiracılarından 3 ay boyunca kira almayacaklarını açıklamış; kiracılardan bu süre zarfında işçi çıkarmamalarını istemişti.

COVİD-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan belediye kiracıları da bu zor günlerde esnafın yanında olan Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ziyaretinde bulundu. 

Tün dünyada olduğu gibi Türkiye’nin çok zor bir süreçten geçtiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’de büyük bir dayanışma göstererek, bu zor günlerin üstesinden gelmek için elimizden gelen çabayı gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Tüm esnafımızın, tüm halkımızın yanında olduk. Girmediğimiz ev ve iş yeri kalmadı. Bu süreci en iyi şekilde atlatabilmek için çok çalıştık. Sizlerden istediğim bundan sonraki süreçte de hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymanız” dedi.

ESNAFTAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ