EMEKÇİ KADINLARA SOSYAL KOOPERATİF EĞİTİMİ

Edirne Belediyesi bünyesinde yer alan Edirne Akademi’de emekçi kadınlara Sosyal Kooperatif Eğitimi verildi. 4 gün süren eğitimde Emek Pazarı ve Emek Evi üyelerine sosyal kooperatifçilik, atölye çalışmaları ve videolar ile detaylı bir şekilde anlatıldı.
EMEKÇİ KADINLARA SOSYAL KOOPERATİF EĞİTİMİ
27 Şubat 2020 - 15:40

Edirne Belediyesi bünyesinde birçok farklı konularda eğitimler ve atölye çalışmaları düzenleyen Edirne Akademi bu kez de emekçi kadınları Sosyal Kooperatifçilik Eğitiminde bir araya getirdi. Edirne Belediyesi Dr. Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi’nde 4 gün boyunca süren eğitimlerde Eğitmen Merve Kayaokay, sosyal ekonomi ve örgütlenme, kooperatiflerin gelişimi,  yeni nesil kooperatifçilik, iletişim ve dijital pazarlama teknikleri gibi konularda önemli bilgiler verdi.

Sosyal Kooperatifçiliğin önemine değinen Eğitmen Merve KayaokaySosyal Kooperatif Eğitiminin kolektif üretim, sosyal kooperatifçiliğin temel ilke ve örneklerini aktarmayı, Edirne yerelindeki toplumsal sorunlara kooperatif çözümler üretme yatkınlığı kazandırmayı amaçladığını söyledi. 

 4 gün boyunca toplamda 30 saat Sosyal Kooperatif Eğitimi alan kadınlar da Edirne Belediyesi’ne kendilerine böylesine bir imkan sundukları için teşekkür etti.

EMEKÇİ KADINLARA SOSYAL KOOPERATİF EĞİTİMİ