EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN ÇOCUK ŞENLİĞİ

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle; 22 Nisan Pazar Günü ‘Çocuk Şenliği’ düzenlenecek. Birbirinden eğlenceli aktivitelerin düzenleneceği çocuk şenliğinde Edirne’nin özgür çocukları doyasıya eğlenecek.
EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN ÇOCUK ŞENLİĞİ
18 Nisan 2018 - 15:25

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümü’nde Edirne Belediyesi, çocukları unutmadı. Edirne Belediyesi tarafından 22 Nisan Pazar Günü Söğütlük Kent Ormanı’nda 13.00 ile 17.00 saatleri arasında ’23 Nisan Çocuk Şenliği’ düzenlenecek.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Edirneli çocuklar, unutulmaz bir gün yaşayacak. Şenlikte; Maymun Show, Tahta Bacak, Hacivat Karagöz, İllüzyonist, Ateş Yutan Adam, Sanat Atölyeleri, Şişme Oyun Grupları, Bando, Sokak Oyunları, Maskot gibi aktiviteler yer alacak.

Ücretsiz olan 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne tüm çocukları davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bir insanın anavatanı çocukluğudur. Biz çocuklarımızın anavatanına sevgi tohumları ekmek istiyoruz. Hiç kuşkusuz ki, çocuklarımızın yüreklerindeki sonsuz sevgi ve hoşgörü; barışın temellerini oluşturacak. Bugünün mutlu çocukları; en çok ihtiyacımız olan mutluluğu, barışı ve hoşgörüyü tüm dünyaya yeniden kazandıracak. Atatürk’le, Demokrasi’yle, Cumhuriyet ile nefes alan bir kentin geleceğe umutla bakan çocuklarımızın ve tüm Edirnelilerin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha gururla kutluyorum” dedi.

EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN ÇOCUK ŞENLİĞİ