EDİRNE AKADEMİ'DE 'ETİK' DERSİ

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan Edirne Akademi’de, Edirne Akademi Hocası İletişim Sosyoloğu Doç. Dr. Serdar Taşçı, eğitimlerine ‘Etik’ dersiyle devam etti. Taşçı, din, ahlak, felsefe, bilim ve modern kültür konuları üzerinde yoğunlaşan Alman Filozof Friedrich Wilhelm Nietzsche’yi, Nietzsche’nin dine ve ahlaka nasıl baktığıyla ilgili bilgiler verdi.
 EDİRNE AKADEMİ'DE 'ETİK' DERSİ
29 Aralık 2017 - 14:16
Güncelleme: 29 Aralık 2017 - 16:32

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan ve Edirne’ye adeta ikinci bir üniversite kazandıran Edirne Akademi’de eğitimler hız kesmeden devam ediyor. Edirne Akademi Hocası İletişim Sosyoloğu Doç. Dr. Serdar Taşçı, eğitime katılanlarla bu hafta ‘Etik’ konusunu işledi.

Doç. Dr. Taşçı, özellikle din ve ahlak konularında birçok eleştirilerde bulunmuş olan Alman Filozof Friedrich Wilhelm Nietzsche’yi anlattı. Nietzsche’nin kendisinden önceki tüm etik, ahlak kurallarını eleştirdiğini ifade eden Doç. Dr. Taşçı, “Alman Filozof Friedrich Wilhelm Nietzsche din etiğini eleştiriyor. Çünkü insanın yapması gereken şeyleri; öbür dünyaya ertelediğini, dinin bu dünyada yapılması gereken şeyler için engel oluşturduğunu söylüyor” dedi.

Alman filozof Friedrich Nietzsche tarafından kaleme alınan 'Böyle Buyurdu Zerdüşt: Herkes ve Hiç Kimse için Bir Kitap' isimli kitaptan alıntılar yapan Taşçı, ahlak kavramlarını da tek tek ele aldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Edirne Akademi’yi çok önemsediğini ifade eden Taşçı, “8 bin 300 yıllık tarihe sahip olan; birçok medeniyete ev sahipliği yapan Edirne sadece kültürel ve tarihi özellikleriyle değil; eğitime verdiği önemle de Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında kurulan Edirne Akademi, gerçekten Edirne’ye çok yakıştı. Edirne Akademi her geçen gün güçlenen kadrosuyla eğitimlerine, atölye çalışmalarına ve derslerine devam edecek” diye konuştu.   

 

 EDİRNE AKADEMİ'DE 'ETİK' DERSİ