BAŞPEHLİVAN ALİ GÜRBÜZ

Edirne Belediyesi tarafından bu yıl 658'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz başpehlivan oldu.
BAŞPEHLİVAN ALİ GÜRBÜZ
08 Temmuz 2019 - 10:45
Güncelleme: 08 Temmuz 2019 - 10:48

Ali Gürbüz finalde 2015 ve 2018 Kırkpınar şampiyonu Orhan Okulu ile karşılaştı. Gürbüz, rakibi Okulu ile 40 dakikalık sürede yenişemedi.

Altın puan alanın başpehlivan olacağı bölümde ilk 10 dakikada bir yenişme olmadı. Ali Gürbüz 10 dakikanın sonunda rakibi Orhan Okulu'nun hamlesine ustaca karşılık vererek altın puanı aldı ve 658'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı oldu.

Ali Gürbüz, 658'inci tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, ilk turda Abdullah Güngör'ü, ikinci turda Serhat Gökmen’i, üçüncü turda İsmail Koç'u, çeyrek finalde Faruk Akkoyun’u, yarı finalde de Hamza Köseoğlu’nu yenen Gürbüz birinci olduktan sonra yaptığı açıklamada şampiyonluğu, kendisi gibi başpehlivan babası Recep Gürbüz'e armağan ettiğini söyledi.

Güreşlerin sonundaysa ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninde başpehlivanlara ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

Toplam 14 boyda gerçekleştirilen ödül törenine Edirne Valisi Ekrem Canalp, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, eski bakan ve milletvekilleriyle çok sayıda belediye başkanı katıldı.

BAŞPEHLİVAN ALİ GÜRBÜZ