ARABALI SİNEMADA BU HAFTA

Edirne Belediyesi, COVİD-19 tedbirleri kapsamında sinemaya gidemeyen vatandaşlar için düzenlediği ve ilki büyük ilgi gören arabalı sinema keyfi etkinliğinde bu hafta başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ile Tuğçe Kazaz’ın oynadığı ‘Uzun Hikaye’ isimli film konuk olacak.
ARABALI SİNEMADA BU HAFTA
02 Temmuz 2020 - 16:18

Edirne Belediyesi Korona virüs önlemleri nedeniyle sinemaya gidemeyen Edirnelileri, arabalı sinema etkinliğinde buluşturmaya devam ediyor. Aracınla gel; eğlenceye katıl’ sloganıyla gerçekleştirilen ve Türk sinemasının başyapıtı olarak sayılan, başrollerini Kadir İnanır ve Türkân Şoray'ın oynadığı ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ ile başlayan arabalı sinema keyfi Edirnelilerden büyük ilgi görmüştü.

Edirne Belediyesi, bu haftaki etkinliğe 4 Temmuz Cumartesi 21.30’da Mustafa Kutlu'nun Uzun Hikâye adlı eserinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırılarak sinemaya uyarlanan; başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ile Tuğçe Kazaz’ın oynadığı ‘Uzun Hikaye’ ile devam edecek. ‘Aracınla gel; eğlenceye katıl’ sloganıyla düzenlenecek olan arabalı sinema keyfi Dilaverbey Mahallesi Darül Hadis Caddesi’nde (Eski Keresteciler Sokağı) gerçekleştirecek.

Arabalı sinema keyfinin 3. gösteriminde ise 11 Temmuz Cumartesi Saat:21.30’da; Hülya Koçyiğit, Kadir İnanır, Halit Akçatepe’nin başrollerini oynadığı ‘Üç Arkadaş’ isimli Türk sinemasının unutulmaz filmi  Edirneliler ile buluşacak.

Edirne Belediyesi, 4. gösterimi de 18 Temmuz Cumartesi Saat:21.30’da  Yönetmenliğini Tunç Başaran'ın yaptığı 1989 yapımı uzun metrajlı Türk sinema filmi olan; 62. Akademi Ödülleri'nde Türkiye'nin yabancı dilde en iyi film dalında Akademi Ödülü aday adayı olarak seçilen ‘Uçurtmayı Vurmasınlar’  isimli filmi gösterime sunacak.

 

ARABALI SİNEMADA BU HAFTA