YENİ BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPIYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YENİ BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPIYOR

Edirne Belediyesi’nin yeni meclisi, 10 Nisan Çarşamba günü ilk toplantısını gerçekleştiriyor.

08 Nisan 2019 - 15:26 - Güncelleme: 08 Nisan 2019 - 17:05

5393 sayılı Belediye Kanunu kapsamında, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda belirlenen yeni Belediye Meclis üyeleri ilk meclis toplantısını, Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında 10 Nisan Çarşamba Günü Saat 14.00’te yapacak.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşecek ilk meclis toplantısında, 5393 Sayılı Belediye Kanunu gereği 1. ve 2. Meclis Başkan Vekilleri ile katip üyelik seçimi yapılacak. Toplantıda ayrıca yine meclis üyeleri arasından Belediye Encümeni, İmar Komisyonu, Ulaşım Komisyonu, Plan Bütçe Komisyonu üyeleri belirlenecek. Edirne Belediyesi’nin üyesi olduğu birliklere bildireceği yeni üyeler de bu meclis toplantısında netleşecek.

5393 Sayılı Belediye Kanunu hükümleri kapsamında, Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında yapılacak seçimlerin bir bölümü gizli oyla, bir bölümü de işaretleme usülü ile belirlenecek. 

Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından yeniden oluşan Edirne Belediye Meclisi’nin Çarşamba günü gerçekleştirileceği ilk toplantısında, belediyenin 2018 yılı faaliyet raporu da görüşülecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SON ÖDEME TARİHİ 30 EYLÜL
SON ÖDEME TARİHİ 30 EYLÜL
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ