YAMBOL VE EDİRNE-TUNCA’NIN İKİ ŞEHRİ TOPLANTISI EDİRNE...
Reklam
Reklam

YAMBOL VE EDİRNE-TUNCA'NIN İKİ ŞEHRİ TOPLANTISI EDİRNE BELEDİYESİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“Yambol ve Edirne – Tunca’nın iki Şehri” isimli projenin ilk proje ekibi toplantısı Edirne Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

25 Temmuz 2017 - 16:33 - Güncelleme: 28 Temmuz 2017 - 12:05

Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının birinci teklif çağrısı kapsamında Yambol Belediyesi ve Edirne Belediyesi’nin ortak olarak yürütmekte olduğu CB005.1.12.099 numaralı, “Yambol ve Edirne – Tunca’nın iki Şehri” isimli projenin ilk proje ekibi toplantısı Edirne Belediyesi AB ve Uluslararası İlişkiler Birimi’nde gerçekleşti. Edirne Belediyesi ve Yambol Beldiyesi’nin proje ekiplerinin katıldığı toplantıda proje hedeflerine ulaşmak için gerçekleştirilecek faaliyetlerin planlaması ve uygulamalarına yönelik konular görüşüldü. 

Yambol ve Edirne – Tunca’nın iki Şehri isimli proje ile bölgemize ait doğal ve kültürel miras ve ilgili altyapının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile Edirne ve Yambol Belediyelerinin turistik cazibelerinin artırılması hedefleniyor. Bu hedefe ulaşmak için, Proje kapsamında Edirne Belediyesine ait Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün hizmet binası olarak kullanılmış olan tarihi bina restore edilecek, Yambol Belediyesi       Şehir Parkı Köprüsü ve bitişik alanın renovasyonu yapılacak, Edirne ve Yambol’un turistik potansiyelini artırmak üzere aktiviteler düzenlenecek. Yambol’un geleneksel Kukerfestivali’nin Edirne’de, Edirne’nin geleneksel Kakava ve Hıdrellez etkinliği Yambol’da 2’şer günlük etkinliklerle tanıtılacak, Edirne ve Yambol’da fotoğraf sergileri düzenlenecek ve projenin işleyişi hakkında bilgi vermek üzere basın toplantıları ve bilgilendirmeler yapılacaktır.

Toplam bütçesi 504.247,86Euro olan projenin 233.187,00Euro’su Edirne Belediyesi’nin faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere kullanılacak.

Bu haber 26614 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI GÜNDEMİ
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI GÜNDEMİ
KIRKPINAR PROGRAMI BELLİ OLDU
KIRKPINAR PROGRAMI BELLİ OLDU