Reklamı Geç
YAĞLANAN ÇİMLER BAKIMA ALINDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YAĞLANAN ÇİMLER BAKIMA ALINDI

Edirne Belediyesi tarafından geçen hafta düzenlenen 657. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin ardından, güreşlerin yapıldığı Sarayiçi Er Mydanı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından bakıma alındı.

18 Temmuz 2018 - 13:55 - Güncelleme: 18 Temmuz 2018 - 14:03

Güreşlerin başladığı Cuma günü yemyeşil olan Er Meydanı, Pazar günü güreşlerin ardından kullanılan yağ nedeniyle tamamen sarardı. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, saha içinde kalan salaşpur bezlerini topladı,  daha sonra Er Meydanı’nında sararan çimleri biçip kaldırmaya başladı. Çim biçme makineleri ile yapılan çalışmanın ardından ekipler traktörlerle biçilen çimleri topladı.

Ekipler, bu işlemin ardından tırmık makinaları ile biçim sırasında kökler arasında kalan küçük parçalarında tamamen alınacağını, ardından Er Meydanı çimlerinin 1 hafta süreyle dinlendirilip kök gübresi çalışması başlatılacağını söyledi. Bu arada tespit edilen küçük çaplı alanlarda da çim kaplama çalışması yapılacak. Gübreleme çalışmasının, çimlerin yeniden yeşermeye başlamasına kadar 45’er gün arayla devam edileceği kaydedildi.

2018/07/8557946.jpg
Bu haber 982 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar'
'Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar'
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
Reklamı Geç