TÜRKİYE GÜNLERİ ETKİNLİĞİ’NDE EDİRNE DE VAR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRKİYE GÜNLERİ ETKİNLİĞİ'NDE EDİRNE DE VAR

Türkiye Tiran Büyükelçiliği ve Tiran Yunus Emre Üniversitesi işbirliğiyle Arnavutluk’un Başkenti Tiran İskender Bey Meydanı’nda bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Türkiye Günleri (#TürkiyeTiran’da) Etkinliğinde Edirne Belediyesi de yer alacak. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da katılacağı etkinlik kapsamında Edirne Belediyesi, kentin kültürünü, tarihi, lezzetlerini ve turistik mekanları açacağı stantlarla Arnavutluk Halkı’na tanıtacak. Özel davetli olarak katılan Edirne Belediye Bandosu i

18 Eylül 2018 - 13:59 - Güncelleme: 19 Eylül 2018 - 14:17

Türkiye Tiran Büyükelçiliği ve Tiran Yunus Emre Üniversitesi işbirliğiyle Türkiye Günleri (#TürkiyeTiran’da) etkinliği, 25-26-27 Eylül 2018 tarihlerinde, İskender Bey Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Etkinliğine Türkiye’den; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Edirne Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Bayrampaşa Belediyesi, Konya Meram Belediyesi, Trabzon Ortahisar Belediyesi katılacak. T.C. Tiran Büyükelçiliği, Global Lojistik, ATTSO, Türkiye Maarif Vakfı, Okçular Vakfı’da etkinliğe destek verecek.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da katılacağı Türkiye Günleri’nde Edirne Belediyesi, gün boyu açık olan stantlarda Edirne’nin kültürünü, tarihini, lezzetlerini ve turistik mekanlarını tanıtacak. Türkiye Günleri’ne özel olarak davet edilen Edirne Belediye Bandosu ise akşamları düzenlenen etkinliklerde birbirinden renkli konserlerle Arnavutluk Halkı’nın Türk eğlence kültürünü yakından tanımasını sağlayacak.

Türkiye Tiran Büyükelçiliği ve Tiran Yunus Emre Üniversitesi işbirliğiyle Türkiye Günleri (#TürkiyeTiran’da) etkinliğine Edirne Belediyesi’nin davet edildiği belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Arnavutluk Halkıyla düzenlenen etkinlik kapsamında bir araya geleceğiz. 8 bin yıllık geçmişe sahip olan; farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan; Osmanlı’nın 92 yıllık başkenti Edirne’yi, Arnavutluk halkına tanıtacağız. Onları Edirne’de davet edeceğiz. Lezzetlerimizi, kültürümüzü, tarihi mekanlarımızı Arnavutluk Halkına anlatma fırsatı yakalayacağız. Türkiye Günleri’yle iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi; bir süre sonrada Arnavutluk Halkı’nı tarihin, kültürün ve medeniyetin başkenti Edirne’de ağırlamayı hedefliyoruz. Türkiye Günleri’nin Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

 

2018/09/6377456.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN 'ÖNCE YAYA' KAMPANYASINA DESTEK
EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN 'ÖNCE YAYA' KAMPANYASINA DESTEK