TÜRKİYE’DE 75 MİLYON MOBİL CİHAZ KULLANICISI VAR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRKİYE’DE 75 MİLYON MOBİL CİHAZ KULLANICISI VAR

Edirne Belediyesi ile Habitat Derneği’nin ortaklaşa düzenlendiği Kız Kardeşim Projesi kapsamında Habitat Derneği Kız Kardeşim Projesi Eğitim Koordinatörü Nazan Butuner, belediyenin kadın personeline yönelik ‘Sosyal Medya Okuryazarlığı ve İnternet Güvenliği Eğitimi’ verdi. Butuner, Türkiye’de 48 milyon internet kullanıcısının, 48 milyon aktif sosyal medya kullanıcısının ve 75 milyon da mobil cihaz kullanıcısının olduğunu söyledi.

13 Kasım 2018 - 13:34

Habitat Derneği Kız Kardeşim Projesi Eğitim Koordinatörü Nazan Butuner, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün eğitim salonunda verdiği eğitimde; sosyal medyanın günümüzde çok önemli bir iletişim aracı olduğuna dikkat çekti. Butuner, Kız Kardeşim Projesi kapsamında birçok şehirde eğitim vermeyi hedeflediklerini söyledi. Güvenli internetin önemine dikkat çeken Butuner, “Her sosyal ağ kullanıcısından 1’i dolandırıcılığa maruz kalıyor. İnternette her bilgiye güvenmemek gerekir. Kişilerin, özel bilgileri internette paylaşılmamalı. Başkalarının sizin özel bilgileriniz ile ne yaptığını bilemezsiniz. Size gönderilen e-postanın kimden geldiğinden ve doğruluğundan mutlaka emin olun. Online işlem yaparken, işlem yaptığınız sayfanın güvenli olup olmadığını mutlaka kontrol edin” dedi.

Sosyal medya okuryazarlığı hakkında da bilgi veren Butuner, “Sosyal medya okuryazarlığı; medya mesajlarını daha iyi anlamamız, analiz etmemiz, bu mesajları belli açılardan değerlendirebilmemiz ve bilinçli olarak tüketebilmemizdir. 2017 verilerine göre Türkiye’de 48 milyon internet kullanıcısı, 48 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı, 75 milyon mobil cihaz kullanıcısı var. Bu çok ciddi bir rakam, bunların içinde çocuklar da var. İnterneti bağlanırken, çocukların güvenliği için aile profilinden ya da çocuk profilinden yararlanın. Bunlar ücretsiz ” diye konuştu.

İnternet kullanıcılarının güvenli bir şifre oluşturulması gerektiğini belirten Butuner, “Şifre içinde hem rakam hem de küçük ve büyük harfler bulunmalı. Şifrenizi 6 ayda bir değiştirin” diyerek sosyal medya ve internet hukuku hakkında da bilgiler verdi.

2018/11/6636605.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2019 YILI KURBAN BASKÜL FİYATLARI
2019 YILI KURBAN BASKÜL FİYATLARI
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ