TURİZM YAZARLARINDAN GÜRKAN’A ZİYARET
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TURİZM YAZARLARINDAN GÜRKAN'A ZİYARET

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Üyeleri, danışmanları; turizm yazarları ve turizm gazete sahipleri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Edirne’nin tercihini yıllar önce turizmden yana kullandığını ifade eden Gürkan, “Hedef; yılda 10 milyon turist. Bu hedefe de adım adım yaklaşıyoruz. TÜRSAB ve Hürriyet yazarlarıyla gerçekleştirdiğimiz Edirne’yi Keşfet programı da kentin turizmine büyük katkı sağladı” dedi.

16 Kasım 2018 - 19:41 - Güncelleme: 17 Kasım 2018 - 12:52

“Edirne-Plovdiv Gezisi” kapsamında Edirne’ ye gelen ve kentin tarihi ve turistik değerlerini keşfeden TÜRSAB üyeleri, danışmanları; turizm yazarları ve turizm gazete sahipleri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.  Turizm yazarlarını Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırlayan Başkan Gürkan, misafirlerine 118 yıldır kesintisiz olarak kullanılan Tarihi Belediye Binası hakkında bilgilendirdi.

Edirne’nin bir tarım kenti aynı zamanda da bir turizm kenti olduğuna değinen Gürkan, “Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapan; içinde birçok farklı medeniyeti barındıran kentimizi turizme doğru, emin ama planlı adımlarla götürmeye çalışıyoruz. Edirne turizmde dünyanın en çok turist çeken şehirler sıralamasında 100 şehir arasında, 68. Sırada. Edirne turizm pastasında  bana göre gelecek vaat eden tek şehir. Olağanüstü tarihi mirası, kültürel yapısı, gastronomisi var. 3 milyon turist sayısını 10 yılda 10 milyona çıkartma hedefimiz var. Bu hedefimize de adım adım yaklaşıyoruz. TÜRSAB ve Hürriyet yazarlarıyla gerçekleştirdiğimiz  Edirne’yi Keşfet programı da kentin turizmine büyük katkı sağladı. Gelen turist sayısında gözle görülür bir artış yaşandı. Ben inanıyorum ki Edirne 10 milyon turisti yakalayacaktır. Edirne yakın gelecekte, dünyada kendinden en çok söz ettiren şehir olacaktır. Çünkü Edirne özgürlükler şehridir, bir uzlaşma şehridir. Birbirine saygı duyan insanların yaşadığı kenttir ” dedi.

TÜRSAB üyeleri, danışmanları; turizm yazarları ve turizm gazete sahiplerine kent hakkında bilgi veren Gürkan, “Edirne-Plovdiv Gezisi sırasında sadece Edirne’nin ve Plovdiv’in tarihi ve turistik değerlerini tanımakla kalmayıp; iki ülke arasındaki kültürel ilişkileri de yakından görecek; aynı coğrafya yaşayan iki ülke insanlarının kültürlerinin de birbirine ne kadar benzediklerine tanıklık edeceksiniz” diye konuştu.

2018/11/763669.jpg
2018/11/9957458.jpg
2018/11/9023523.jpg
2018/11/6715321.jpg
2018/11/8657384.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN 'ÖNCE YAYA' KAMPANYASINA DESTEK
EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN 'ÖNCE YAYA' KAMPANYASINA DESTEK