Reklamı Geç
SONBAHARIN RENGİ FİLMEKİMİ EDİRNE’DE
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SONBAHARIN RENGİ FİLMEKİMİ EDİRNE'DE

2011 yılından bu yana İstanbul dışındaki sinemaseverlere de sonbaharın en güzel renklerini, en iyi filmlerini ulaştıran Filmekimi’nin Edirne’deki gösterimleri; Edirne Belediyesi’nin desteğiyle Cinemarine Sinemaları Margi Outlet’te yapılacak.

04 Ekim 2017 - 16:38 - Güncelleme: 06 Ekim 2017 - 19:58

İstanbul Kültür Sanat Vakfı(İKSV) tarafından İstanbul’da 16.’sı gerçekleştirilen ve sinema keyfini Türkiye’nin farklı kentlerine taşıyan Filmekimi, 15 filmlik programıyla 6 Ekim Cuma, 7 Ekim Cumartesi ve 8 Ekim Pazar günlerinde Cinemarine Sinemaları Margi Outlet’te 11.00,13.30,16.00,19.00 ve 21.30 seanslarında Edirneli sinemaseverlerle buluşacak.

Filmekimi’nin Edirne programında, Tony Gatlif’in çekimlerinin bir kısmı Edirne’de yapılan ve balkan müziklerinin eşlik ettiği yol filmi Djam, Juliette Binocheun “gerçek” aşk arayışındaki bir kadını canlandırdığı, Claire Denis’in yönettiği İçimdeki Güneş, günümüz Rus sinemasının büyük ustası Andrey Zvyagintsev’in yönettiği, Rusya’nın Oscar adayı Sevgisiz gibi bol ödüllü filmler yer alıyor. Ayrıca Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un The Lobster’dan sonra İngilizce çektiği ikinci filmi Kutsal Geyiğin Ölümü ve Fatih Akın’ın güçlü sinema dilinden Almanya’nın Oscar adayı Paramparça gibi merakla beklenen filmler yer alıyor.

Filmekimi biletleri Edirne’de hizmet bedeli eklenmeden Biletix’te merkezi ve 5 Ekim tarihinden itibaren Edirne Cinemarine Sinemaları Margi Outlet gişesinden (10.30-20.00 arasında) satın alınabilir. Filmekimi Edirne biletleri; tam 15 TL, öğrenciler ve 65 yaş üstü izleyiciler için 13 TL’den satışa sunulacak.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Semirah Sağlam
    2 yıl önce
    Çok güzel bir etkinlik,emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Acaba film seanslarına ya da etkinlik programına nasıl ulaşabilirim?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TEŞEKKÜRLER EDİRNE!
TEŞEKKÜRLER EDİRNE!
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ 1. OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISI GÜNDEMİ
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ 1. OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISI GÜNDEMİ
Reklamı Geç